Ubuntu 8.10 - Nieustraszony Koziorożec

Ubuntu 8.10 - Nieustraszony Koziorożec

Ubuntu 8.10 - Nieustraszony Koziorożec
Źródło zdjęć: © IDG
22.02.2008 15:30, aktualizacja: 22.02.2008 15:49

W związku z zaawansowanym stadium rozwoju edycji Hardy Heron systemu Ubuntu, Mark Shuttleworth zapowiedział rozpoczęcie prac nad wstępnym planem wersji 8.10. Kolejna edycja została ochrzczona nazwą Intrepid Ibex, czyli Nieustraszony koziorożec Alpejski.

Edycja 8.10 systemu Ubuntu przewidziana jest na październik roku 2008. Pierwsze kroki w tym celu już zostały postawione. W tej chwili wiadomo, że twórcy skupią się na szybkości i wydajności działania platformy. Mimo iż Ubuntu dzięki swoim licznym zaletom jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych dystrybucji GNU/Linux, to do najszybszych niestety nie należy. Jeszcze nie wiadomo na czym taka optymalizacja systemu będzie polegała. Drugą już poruszoną kwestią jest opracowanie technologii, która pozwoliłaby na stałe, bezprzewodowe połączenie internetowe niezależnie od zmiany lokalizacji komputera ( i źródła połączenia sieciowego ). Innowacja ta znalazłaby zastosowanie przede wszystkim w komputerach przenośnych.

Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem - https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-devel/2008-february/025136.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)