Ubuntu z nowym ekranem logowania, czyli zaktualizowany SUM

Ubuntu z nowym ekranem logowania, czyli zaktualizowany SUM

Ubuntu z nowym ekranem logowania, czyli zaktualizowany SUM
Źródło zdjęć: © IDG
08.01.2008 12:30, aktualizacja: 08.01.2008 15:40

Aplikacja SUM osiągnęła wersję 1.9.10. Program staje się coraz popularniejszy wraz z rozwojem narzędzi do optymalizacji pulpitu.

Od zeszłego roku dystrybucje Linux stały się obiektem niezliczonych modyfikacji w zakresie funkcjonalności interfejsu graficznego. Nowe wydania środowisk graficznych umożliwiły użycie coraz to nowszych technologii efektów 3D oraz schematów graficznych, a komputery o coraz większej mocy obliczeniowej pozwoliły na wykorzystanie niezwykle widowiskowych wizualizacji bez obawy o znaczne obciążenie procesora. Wśród aplikacji, które pozwalają na częściową modyfikację systemu Ubuntu znalazł się Start-up Manager.

SUM to bardzo prosta w obsłudze aplikacja, dzięki której każdy może dostosować menu programu inicjującego system ( np. program GRUB ) do swoich potrzeb. Ponadto pozwala on na zmianę pliku usplash Ubuntu ( grafika ukazująca się w czasie ładowania systemu ). Użytkownik w konfiguracji programu inicjującego może zmodyfikować liczbę jąder do wyboru ( o ile są one dostępne ), wyłączyć opcję memtest86 i rescue mode, określić czas oczekiwania narzędzia na akcję użytkownika, czy też po prostu zmienić tło menu. Ponadto istnieje możliwość wygenerowania dyskietki z zapisem wcześniejszych ustawień aplikacji oraz zabezpieczenia poszczególnych elementów menu hasłem. SUM pozwala również na wykorzystanie własnego pliku .so ( plik usplash ).

Najnowsza wersja programu wprowadza przede wszystkim kilka istotnych poprawek do programu związanych, między innymi, z nieprawidłowym działaniem w systemie Debian Lenny. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)