Gnome 2.20.2, czyli drugie wydanie aktualizacyjne

Gnome 2.20.2, czyli drugie wydanie aktualizacyjne

Gnome 2.20.2, czyli drugie wydanie aktualizacyjne
01.12.2007 12:30, aktualizacja: 03.12.2007 09:47

Wydano już drugie wydanie aktualizacyjne Gnome 2.20, jednego z najpopularniejszych środowisk graficznych w świecie Linux. Twórcy zapewniają o bardzo wysokiej stabilności produktu w porównaniu do poprzedniej wersji.

Gnome 2.20.2 jest przedostatnim zaplanowanym wydaniem serii 2.20.x. Ostatnia duża aktualizacja komponentów nastąpi w styczniu przyszłego roku. Do tego czasu należy się cieszyć zmianami, które pojawiły się w obecnej wersji. Poprawki znalazły się w wielu elementach oraz aplikacjach projektu. Eye of Gnome został wyposażony w opcje zarządzania barwami obrazu, przeglądarka Epiphany uzyskała kilka poprawek w funkcjach drukowania, a GNOME Desktop Manager otrzymał lekko zmodyfikowane ikony. Oprócz tego pozbyto się dziesiątek błędów i zoptymalizowano pracę oprogramowania Metacity, Tomboy i GStreamer.

Ogół zmian wpłynął nieznacznie na szybkość pracy środowiska ( działa ono nieco wolniej ). Nowe wydanie Gnome wykazuje się za to o wiele wyższą stabilnością niż edycja 2.20.1. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu GNOME - http://www.gnome.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)