Trzy nagrody dla polskich zespołów w konkursie Imagine Cup

Trzy nagrody dla polskich zespołów w konkursie Imagine Cup

Trzy nagrody dla polskich zespołów w konkursie Imagine Cup
Źródło zdjęć: © Microsoft
08.07.2009 15:05, aktualizacja: 08.07.2009 15:16

Trzy nagrody zdobyły polskie zespoły startujące w światowym finale konkursu technologicznego dla Studentów Imagine Cup w Kairze . Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się we wtorek wieczorem u stóp piramid

Pierwsza nagrodę w konkursie specjalnym im. pierwszej damy Egiptu Suzanne Mubarak zdobył poznański zespół kAMUflage, założony przez studentów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ich program Tra-Mu-Bra-Tion - służy do nauki języka Braille poprzez muzykę.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W skład zespołu wchodzą Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz. Opiekunem drużyny jest Paweł Wawrzyniak.

"To było bardzo trudne zwycięstwo, ale udało się. Pracowaliśmy ciężko przez pół roku. ale opłaciło się: pomagamy dzieciom nauczyć się języka Braille`a, a jest to bardzo trudne" -powiedział po ceremonii zamknięcia imprezy PAP Michał Wasilewicz, z zespołu Kamuflage.

Drugie miejsce w kategorii "interoperacyjność rozwiązania" zdobył FteamS z Politechniki Łódzkiej, a trzecie w kategorii MushUp - projektowanie wyszukiwarek specjalistycznych - Monastery of Innovations z Politechniki Poznańskiej.

Występ polskich zespołów wysoko ocenili ocenili opiekunowie polskiej ekipy: "To jest nasz największy sukces, przyjechaliśmy reprezentować Polskę w sześciu kategoriach. Liczyliśmy na kilka sukcesów i takie założenie zostało osiągnięte... Jest to zasłużony sukces naszych studentów, którzy cały rok na to pracowali" - powiedział PAP Eugeniusz Wieślarowski z Microsoft Polska.

W najbardziej prestiżowej kategorii projektowanie oprogramowania pierwsze miejsce zdobył rumuński zespół Sytech. Polski zespół Demoscene Spirit z Poznania awansował do ścisłego finału i zajął miejsca od czwartego do szóstego.

Od piątku w ramach największego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup w stolicy Egiptu rywalizowało 44. studentów ze 124 zespołów reprezentujących 70 krajów świata. Studenci startowali w dziewięciu głównych kategoriach: projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, fotografia, film krótkometrażowy, design, Mush-UP, czyli tworzenie wyspecjalizowanych wyszukiwarek internetowych, Robotyka i algorytmy projektowanie gier edukacyjnych i nowoczesne technologie.

W konkursie Polskę reprezentowało sześć zespołów; cztery w głównych kategoriach i dwa w dodatkowych.

Tegoroczne światowe finały Imagine Cup przebiegały pod hasłem "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". W eliminacjach tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 30. 000 studentów z ponad 100 krajów.

Światowy finał Imagine Microsoft Cup organizowany jest od 2003 roku. W 2010 gospodarzem imprezy będzie Polska. Do udziału w Polskim finale w 2010 roku zaprosił uczestników goszczący w Kairze wicepremier Waldemar Pawlak.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)