Imagine Cup 2010: znamy już 10 najlepszych zespołów z Polski

Imagine Cup 2010: znamy już 10 najlepszych zespołów z Polski

Imagine Cup 2010: znamy już 10 najlepszych zespołów z Polski
Źródło zdjęć: © imaginecup.pl
09.04.2010 14:09, aktualizacja: 09.04.2010 14:42

Znamy już dziesięć zespołów, które będą rywalizować o prawo reprezentowania Polski w kategorii Projektowanie Oprogramowania podczas światowych finałów Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft. Zwycięzców tej kategorii poznamy na finałach krajowych, które odbędą się 21 kwietnia w Warszawie

Do ścisłego finału polskiej edycji konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowały się następujące zespoły:
- DreamCraft z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;
- eVolve z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;
- Farsighters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
- FteamS z Politechniki Łódzkiej (laureat drugiego miejsca w ubiegłorocznej edycji Imagine Cup w kategorii Interoperacyjność);
- MUTANT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
- PolishDreamTeam z Politechniki Białostockiej;
- Sampi Design z Politechniki Rzeszowskiej;
- sinciPUT z Politechniki Poznańskiej;
- The Eradicators z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
- Zippies z Politechniki Łódzkiej.

_ "Imagine Cup to wyjątkowy konkurs," _ - powiedział Tadeusz Golonka, przewodniczący komisji sędziów polskiej edycji Imagine Cup. - _ "Studenci, których wiedza w obszarze nowych technologii wykracza daleko poza uniwersyteckie ramy, rywalizują ze sobą na najbardziej kreatywne pomysły. Dojrzałość tegorocznych prac oraz innowacyjne podejście do zadanego problemu wywarły na mnie duże wrażenie” _.

Obraz
© (fot. imaginecup.pl)

Krajowe finały Imagine Cup odbędą się 2. kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, który jest partnerem konkursu i współorganizatorem wydarzenia.

_ "Już po raz trzeci Instytut Wzornictwa ma przyjemność współorganizowania wspólnie z firmą Microsoft finałów polskiej edycji konkursu Imagine Cup,” _ - powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz sędzia konkursowej kategorii Projektowanie Oprogramowania. - _ "Udało się nam wspólnie wypracować unikalną formułę przygotowania uczestników konkursu, polegającą zarówno na kreowaniu interdyscyplinarnych zespołów konkursowych, a także obfitym zestawie szkoleń biznesowych dla zespołów walczących w półfinale. Startujący w szranki tego technologicznego konkursu, uczą się zrozumienia potrzeb użytkownika, pracy w zespole projektowym, dopasowania produktu do potrzeb rynku i wreszcie jego prezentacji przed jury, przez co mogą sięgać z sukcesami po międzynarodowe laury. W perspektywie laureaci polskiego Imagine Cup stanowić będą ważną grupę profesjonalistów projektujących dla nas nie tyle oprogramowanie, co raczej nowoczesne usługi zorientowane na pozytywne doświadczenie odbiorcy. Życzę
uczestnikom Imagine Cup 2010 miejsc na podium i… w przyszłości dobrych, wymagających kreatywności miejsc pracy”. _

_ "Lista krajowych finalistów oraz jakość prezentowanych przez nich projektów pozwalają przypuszczać, że tegoroczne światowe finały Imagine Cup będą stały na najwyższym poziomie ze wszystkich dotychczasowych,” _ - powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. - _ "Dla mnie tych dziesięć drużyn, to już są zwycięzcy. Udowodnili, że dzięki kreatywnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych oraz pracy grupowej można uczestniczyć w budowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich”. _

Ideą przewodnią konkursu Imagine Cup są kwestie istotne dla rozwoju cywilizacji. Studenci z całego świata, którzy przyjadą w lipcu do Polski na światowe finały konkursu, będą się starać rozwiązać największe problemy ludzkości określone w Milenijnych Celach Rozwoju ONZ z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.

Tegoroczna edycja Imagine Cup składa się z pięciu kategorii konkursowych:
- Projektowanie Oprogramowania, gdzie należy stworzyć system informatyczny mając do dyspozycji między innymi .Net Framework, Windows czy Windows Mobile. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 dolarów.
- Projektowanie Gier, której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej wykorzystującej Microsoft's XNA Game Studio 3.0 lub Silverlight 3.0 oraz Visual Studio. Główna nagroda to 25 000 dolarów.
- Media Cyfrowe, gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.
- Technologie Informatyczne, sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.
- Projektowanie Systemów Wbudowanych, w której zespoły mają za zadanie opracowanie wbudowanego rozwiązania w oparciu o Windows Embedded CE 6.0 R2 oraz komputery kompaktowe. Do tej pory aż czetry zespoły z Polski zakwalifikowały się do drugiej rundy w kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych.

W Polsce Imagine Cup już od dwóch lat jest organizowany w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami tegorocznej polskiej edycji konkursu Imagine Cup zostały firmy Dell, PTK Centertel, operator sieci Orange, Asseco Poland SA oraz Park Technologiczny –. Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, które ufundują nagrody dla zwycięzców finałów krajowych w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup 2010 można znaleźć na stronie www.imaginecup.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)