Imagine Cup 2014 - polskich sukcesów ciąg dalszy

Imagine Cup 2014 - polskich sukcesów ciąg dalszy

Imagine Cup 2014 - polskich sukcesów ciąg dalszy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.01.2014 12:16, aktualizacja: 30.01.2014 13:08

Polscy studenci mogą się pochwalić kolejnym sukcesem w największym międzynarodowym konkursie technologicznym Microsoft Imagine Cup. Polska drużyna Lok-I z Politechniki Rzeszowskiej otrzymała wyróżnienie w rozgrywkach online - Project Blueprint Challenge w kategorii Projekty Społeczne.

W tym roku w Seattle odbędzie się Imagine Cup 201. - dwunasta edycja największego na świecie konkursu technologicznego, skierowanego do studentów i uczniów powyżej 16 roku życia. Oprócz uczestnictwa w konkursie głównym studenci mogą brać udział w rozgrywkach online, tzw. „challenges”. Skupiają się one na takich kategoriach konkursowych jak: Projekty Społeczne, Gry, Innowacje. Niedawno polska drużyna Ocean otrzymała wyróżnienie w kategorii „Innowacje”. Teraz dołączyli do niej studenci z Politechniki Rzeszowskiej z grupy Lok-I, która w drugim konkursie rozgrywek zdobyła wyróżnienie w kategorii „Projekty Społeczne”. Polacy z Lok-I zostali wyróżnieni jako jeden z 27 zespołów, spośród aż 300 drużyn z 51 krajów, które brały udział w konkursie.

Polska drużyna przygotowała projekt Smart Eye. Jest to aplikacja mobilna, która wykorzystując sieć WiFi oraz sygnały z niedrogich nadajników Bluetooth umieszczonych w kluczowych punktach wokół obiektów użyteczności publicznej, takich jak np. muzea lub biblioteki, pomaga osobom niewidomym w nawigacji we wspomnianych pomieszczeniach. Aplikacja wykorzystuje w tym celu również kompasy znajdujący się w smartfonach z systemem Windows Phone.

Członkowie wyróżnionego zespołu otrzymali certyfikaty zwycięstwa oraz profesjonalną ocenę projektu, przygotowaną przez jury Microsoft.

Do 2. lutego można zgłaszać projekty do kolejnej konkurencji - User Experience Challenge. Tym razem zadaniem stojącym przed uczestnikami jest zaprezentowanie dokumentów oraz szkiców projektu, które zobrazują jakie będą doświadczenia przyszłych użytkowników oraz jak zaprojektowane oprogramowanie będzie wyglądać i działać na ekranie.

Obecnie można zgłaszać swoje projekty do następujących rozgrywek:

Windows & Windows Phone Challange –. konkurs na aplikację, która musi być wynikiem współpracy z realną osobą dowolnej profesji, która w swojej pracy potrzebuje takiego rozwiązania na platformie Windows oraz Windows Phone. Do 30 kwietnia można zgłaszać linki do gotowych aplikacji, które są już dostępne w sklepie Windows oraz Windows Phone. Wszyscy członkowie drużyny, która stworzy zwycięską parę aplikacji otrzymają nagrody po 5 tysięcy dolarów, telefony oraz zaproszenie do głównej siedziby Microsoft w Redmond, gdzie będą mieli okazję popracować z zespołem Windows and Windows Phone i zdobyć cenne doświadczenie, a także komentarze i opinie fachowców na temat swoich aplikacji.

Apps for Office –. konkurs na aplikację webową dla pakietu Office, która zmieni sposób w jaki pracujemy z tym oprogramowaniem. Drużyna ma czas do 23 stycznia 2014, aby zgłosić krótki opis swojego pomysłu na aplikację. Zespół Microsoft Office wybierze najlepsze pomysły, a następnie z ich autorami podejmie współpracę przy tworzeniu aplikacji. Ponadto spośród wybranych drużyn, dwie dostaną szansę udziału w Finałach Światowych Imagine Cup w Seattle. Członkowie tych drużyn spotkają się ze ekspertami Microsoft, z którymi pracowali przy tworzeniu aplikacji i zawalczą o nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)