TP i Orange oficjalnymi partnerami technologicznymi UEFA EURO 2012

TP i Orange oficjalnymi partnerami technologicznymi UEFA EURO 2012
Źródło zdjęć: © Orange

20.01.2011 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TP i Orange podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 zapewnią w Polsce infrastrukturę teleinformatyczną oraz rozwiązania komunikacyjne - stacjonarne i mobilne

- To dla nas zaszczyt, że UEFA zaufała TP i Orange jako partnerom technologicznym. Piłkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce do dla nas nie tylko wielkie sportowe święto, ale też możliwość pokazania najwyższej, światowej jakości naszych usług. Jesteśmy gotowi spełnić wszystkie wymagania UEFA, zapewnić komfort pracy dziennikarzom, a naszym klientom i wszystkim fanom futbolu niezapomniane wrażenia - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Obraz
© d lewej: Olaf Swantee, wiceprezes Orange, członek zarządu Orange France-Telecom; Severine Legrix De La Salle, wiceprezes ds. marki Orange; David Taylor, dyrektor generalny, UEFA Events; Maciej Witucki – prezes Grupy TP (fot. Orange)

W ramach partnerstwa technologicznego TP i Orange stworzą na potrzeby EURO 201. system łączności pomiędzy miastami gospodarzami, stadionami, hotelami obsługującymi przedstawicieli UEFA, Lokalnymi Komitetami Organizacyjnymi (spółka Euro 2012), a także łączność z Ukrainą. Zapewni on transmisje ze wszystkich kamer telewizyjnych na polskich stadionach do oficjalnych nadawców – partnerów UEFA w Międzynarodowym Centrum Nadawczym UEFA (International Broadcasting Center).

Dostarczymy również usługi transmisji danych i dostępu do internetu dla pracowników UEFA, dziennikarzy i komentatorów, a także zapewnimy komunikację telefoniczną (stacjonarną, mobilną oraz IP) oraz sprzęt, m.in. komputery, telewizory, telefony, drukarki.

TP i Orange mają doświadczenie w dostarczeniu klientom profilowanych, „szytych na miarę”. usług teleinformatycznych. Są to zaawansowane technologicznie, kompleksowe rozwiązania integrujące różne systemy i aplikacje.

Pierwszym testem naszych technicznych i organizacyjnych możliwości była obsługa losowania grup eliminacyjnych, które odbyło się w Warszawie, w lutym 201. roku. Zapewniliśmy wówczas łączność i transmisję danych dla organizatorów oraz mediów. Ceremonia była transmitowana do ponad 100 stacji telewizyjnych na całym świecie.

W drugiej połowie 201. roku powstanie specjalne laboratorium, w którym zostanie przeprowadzona symulacja współdziałania systemów przygotowywanych na EURO, w tym także koordynacji z systemami naszych ukraińskich partnerów.

Zorganizowana przez TP i Orange sieć transmisji danych, dzięki co najmniej dwóm niezależnym ścieżkom transmisji, zapewni wszystkim obiektom EURO nieprzerwaną komunikację w każdych warunkach.

Partnerstwo technologiczne w liczbach:

TP i Orange dostarczą m.in:

- 7000 dostępów do internetu i sieci korporacyjnych,
- 1750 stacjonarnych linii telefonicznych,
- 1425 telefonów komórkowych,
- 1300 monitorów LCD,
- 1000 laptopów,
- 1000 telewizorów,
- 150 bezprzewodowych punktów dostępowych
- okablowanie wszystkich obiektów to ok. 2500 km światłowodów
- zapewnienie prędkości transmisji rzędu 70 Gbp/s umożliwi transmisję (w tym w jakości HD) równolegle z 32 kamer
- zespół pracujący przy obsłudze technologicznej EURO będzie liczył 800 osób
- gwarantujemy 100 proc. (99,999 proc.) sprawności działania systemów i sprzętu, maksymalny dopuszczalny czas przerw w transmisji to 26 sekund dziennie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)