Orange i TP partnerami UEFA EURO 2012

Orange i TP partnerami UEFA EURO 2012
Źródło zdjęć: © Orange

20.01.2011 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange dołączył do prestiżowej grupy globalnych marek - oficjalnych sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, które w czerwcu i w lipcu następnego roku będą odbywać się w Polsce i na Ukrainie

Orange dołączył do prestiżowej grupy globalnych marek - oficjalnych sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, które w czerwcu i w lipcu następnego roku będą odbywać się w Polsce i na Ukrainie. To największy projekt sponsoringowy w historii Orange, obejmujący 11 europejskich krajów. Orange wspólnie z UEFA stworzą na potrzeby Mistrzostw oficjalną aplikację mobilną i udostępnią ją w 11 krajach Europy. Telekomunikacja Polska i Orange będą oficjalnymi partnerami technologicznymi UEFA Euro 2012 i dostarczą kompletne rozwiązania telekomunikacyjne oraz niezbędną infrastrukturę w Polsce.

Partnerstwo z UEFA jest ukoronowaniem długoletniego zaangażowania Orange i TP we wspieranie sportu. Dzięki nim, te emocjonujące rozgrywki będą mogli śledzić fani futbolu na całym świecie.

Obraz
© (fot. Orange)

- To dla nas powód do dumy, że Telekomunikacja Polska i Orange włączą się w UEFA EURO 201. dostarczając rozwiązania technologiczne. Mamy kompetencje by zapewnić UEFA kompleksową obsługę teleinformatyczną na najwyższym, światowym poziomie. Zdaliśmy już pierwszy test, jakim było wsparcie losowania grup eliminacyjnych w Warszawie. Razem z UEFA zapewnimy na potrzeby Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej komunikację i transmisje danych pomiędzy oficjalnymi miejscami turnieju, w tym pomiędzy tymi najważniejszymi - stadionami i Międzynarodowym Centrum Nadawczym. Planujemy też wydzielić odrębną sieć na potrzeby EURO 2012. Inwestycje w EURO 2012, to inwestycje w nasz rozwój i rynkową przyszłość. Ale to także umożliwienie naszym Klientom, wszystkim miłośnikom piłki nożnej, wspólnego przeżywania emocji piłkarskiego święta. Jestem przekonany, że partnerstwo pomiędzy UEFA, TP i Orange przyczyni się do sukcesu tego historycznego dla Polski wydarzenia – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Futbolem pasjonuje się wielu naszych klientów, dlatego stworzymy im możliwość śledzenia Mistrzostw w internecie i w telefonach komórkowych Orange, we wszystkich krajach europejskich, w których marka Orange jest obecna. Specjalnie na tę okazję przygotujemy usługi i treści multimedialne, by mogli oni w pełni przeżywać emocje związane z Mistrzostwami.

Olaf Swantee, Wiceprezes Orange France - Telecom powiedział: “To jest bardzo ważne i emocjonujące wydarzenie dla Orange - nasz dotychczas największy europejski projekt sponsoringowy. Potwierdza on siłę naszej marki i wzrost jej znaczenia w całej Europie. Zarówno dla nas jak i dla UEFA najważniejszą wartością są ludzie. Dlatego doskonale się rozumiemy i wspólnie zapewnimy naszym klientom i fanom futbolu dostęp do tego, co kochają.

David Taylor, Dyrektor Generalny UEFA Events SA powiedział: “Bardzo się cieszymy, że możemy przywitać Orange i TP w gronie sponsorów UEFA EURO 2012. Oczekujemy, że mistrzostwa EURO 2012 będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem i cieszymy się, że to prestiżowe współzawodnictwo europejskich drużyn narodowych odbędzie się w Polsce i na Ukrainie. Dla UEFA, jako producenta sygnału telewizyjnego (Host Broadcaster), niezwykle ważne są usługi najwyższej klasy dostarczane przez TP i Orange, naszych partnerów technologicznych, aby móc dostarczać na żywo sygnał z polskich stadionów do naszych partnerów medialnych, a dzięki nim, do fanów futbolu na całym świecie. Ponadto, różnorodne usługi Orange specjalnie przygotowane dla klientów w związku z UEFA EURO 2012 zapewnią fanom w krajach Orange nowe sposoby przeżywania i dzielenia się emocjami związanymi z tą największą rywalizacją narodowych drużyn europejskich.

Szczegóły działań w poszczególnych krajach zostaną wkrótce doprecyzowane, jednak ich kluczowym elementem będą konkursy, w których nagrodami będą bilety na mistrzostwa i gadżety z łączonym logotypem Orange i EURO, a także dostęp do unikalnych multimedialnych treści związanych z EURO 2012. Ponadto, w oficjalnej mobilnej aplikacji znajdą się multimedialne treści przygotowane specjalnie we współpracy z UEFA.

- Poprzednie mistrzostwa - UEFA EURO 200. były transmitowane w 231 krajach na całym świecie, w sumie oglądało je 1,4 mld widzów. Każdy mecz zgromadził średnio 147 milionową widownię. Chcemy, aby dzięki naszemu pakietowi sponsorskiemu nasi klienci poczuli się uczestnikami tego wydarzenia. Chcemy tworzyć więź pomiędzy naszą marką a naszymi klientami oferując im atrakcyjne produkty i usługi związane z jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie - powiedziała Severine Legrix De La Salle, Wiceprezes ds. marki Orange.

Umowa obejmuje Polskę, Hiszpanię, Francję, Wielką Brytanię, Słowację, Rumunię, Austrię, Luksemburg, Mołdawię, Szwajcarię i Armenię. W ramach umowy Orange otrzymał prawa do organizowania promocji z biletami na mecze oraz do tworzenia produktów z wykorzystaniem łączonego logo Orange i UEFA. Marka Orange będzie również widoczna m.in. na stadionach podczas meczów, na biletach, podczas wielu wydarzeń poprzedzających mistrzostwa, a także w zakładce EURO 2012 na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także