Euro 2016: technologia pomoże sędziom dostrzec gola

Euro 2016: technologia pomoże sędziom dostrzec gola

Euro 2016: technologia pomoże sędziom dostrzec gola
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.06.2016 15:44, aktualizacja: 10.06.2016 16:12

Technologia wykrywająca, czy piłka wpadła do bramki, pierwszy raz zadebiutuje w czasie dużej imprezy piłkarskie

Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o użyciu technologii monitorowania piłki jeszcze na początku 201. r. Decyzja o zaliczeniu gola nie będzie jednak zależała jedynie od zastawu czujników i kamer, ale również od asystentów głównego sędziego. Pomocnicy arbitra głównego, prócz wypatrywania, czy piłka przekroczyła linię bramkową będą także monitorować zachowanie piłkarzy w polu bramkowym.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

- Technologia goal-line, w połączeniu z dodatkowymi asystentami głównego arbitra, doskonale się uzupełniają - powiedział Pierluigi Collina na oficjalnej stronie UEFA. - Głównym zadaniem asystentów arbitra nie będzie pilnowanie, czy piłka przekroczy linię bramki. Ich odpowiedzialność skupi się na tym, co się dzieje w polu karnym, dzięki czemu będą mogli wesprzeć głównego sędziego w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Obraz
© (fot. Getty Images)

System Hawk-Eye, który będzie wykorzystany w czasie rozgrywek Euro 201. składa się w sumie z 14 kamer - po siedem na bramkę, które w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem będą mogły śledzić piłkę w polu bramkowym. O tym, czy piłka przekroczyła linie bramkową główny sędzia będzie poinformowany dzięki specjalnemu zegarkowi.

Technologia Hawk-Eye będzie również używana w czasie Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2016/2017.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)