Premiera oficjalnej aplikacji mobilnej UEFA EURO 2012 z Orange

Premiera oficjalnej aplikacji mobilnej UEFA EURO 2012 z Orange
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.04.2012 10:25, aktual.: 13.04.2012 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange i UEFA uruchomiły oficjalną aplikację mobilną UEFA EURO 2012, dostępną na ośmiu platformach mobilnych i w 11 językach.

Jako oficjalny, globalny partner UEFA EURO 2012. Orange przybliży kibicom turniej na wiele sposobów, z cyfrową jakością - za pomocą aplikacji mobilnej, konkursów internetowych, a także poprzez wsparcie technologiczne rozwiązania, które UEFA oferuje oficjalnym nadawcom, transmitującym rozgrywki UEFA EURO 2012 na całym świecie.

Naszym celem jest stworzenie cyfrowego środowiska, w którym klienci będą mogli realizować swoje pasje

Bezpłatna aplikacja mobilna UEFA EURO 201. to najlepsze źródło informacji na temat tego najważniejszego turnieju piłkarskiego w Europie. Jest dostępna na ośmiu platformach, w tym na iOS, Androidzie, Windows Phone, Blackberry. Za jej pośrednictwem kibice będą otrzymywać aktualności dotyczące turnieju i uczestniczących w nim drużyn, sprawozdania z meczów na żywo, a także wideo wywiady z piłkarzami. Dodatkowo będą mogli uzyskać płatny dostęp do najważniejszych fragmentów meczów, statystyk i spersonalizowanych powiadomień. Po raz pierwszy w historii rozgrywek kibice będą mogli również dzielić się z bliskimi i znajomymi wiadomościami związanymi z turniejem w serwisach Facebook i Twitter.

Aplikacja jest już dziś dostępna w największych sklepach z aplikacjami w Hiszpanii, Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Rumunii, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Armenii i Mołdawii. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Orange udostępni jej aktualizację z zaawansowanymi funkcjami takimi jak wyszukiwarka miejsc i znajomych, zestaw kibica oraz odpłatne skróty telewizyjne meczów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

_ "Naszym celem jest stworzenie cyfrowego środowiska, w którym klienci będą mogli realizować swoje pasje. UEFA EURO 2012 jest wielkim wydarzeniem piłkarskim, którym tego roku kibice będą się emocjonować najbardziej” _ - powiedziała Séverine Legrix de la Salle, wiceprezes ds. marki, Orange. _ "Dzięki niespotykanym dotąd w aplikacjach UEFA EURO funkcjom społecznościowym i geolokalizacyjnym, kibice z całej Europy będą uczestniczyć w rozgrywkach z niezwykłą intensywnością - niezależnie od tego, gdzie będą”. _

Aplikacja będzie zawierać także mobilny zestaw kibica z funkcją "Photo Fun". Umożliwi ona m.in. wirtualne pomalowanie swojej twarzy na zdjęciu i podzielenie się nim ze znajomymi. Z kolei geolokalizacja i mapy z funkcjami rozszerzonej rzeczywistości pomogą w łatwym odnalezieniu swoich znajomych i najlepszych miejsc do oglądania meczów UEFA EURO 201. - w domu, czy za granicą.

Kibice odwiedzający Polskę i Ukrainę mogą ponadto korzystać z informacji turystycznych dotyczących odwiedzanych miast, stadionów, podróży oraz oficjalnych stref kibica UEFA w Polsce, w których każdy może odwiedzić także specjalne strefy Orange i naładować swój telefon, zagrać w interaktywne gry czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

_ "Połączenie wiedzy piłkarskiej UEFA oraz doświadczenia Orange w komunikacji cyfrowej zaowocowało doskonałą oficjalną mobilną aplikacją UEFA EURO 2012 dla kibiców, łączącą aktualności dotyczące turnieju, relacje z rozgrywanych meczów oraz funkcje społecznościowe i geolokalizacyjne" _ - powiedział Alexandre Fourtoy, dyrektor ds. komunikacji, UEFA. _ "Niezmiernie się cieszymy ze współpracy z Orange, która pozwoliła nam zapewnić kibicom z całej Europy nowe sposoby na przeżywanie swojej pasji piłkarskiej i dzielenie się nią przy okazji najważniejszego turnieju piłki nożnej w Europie" _.

Orange jako sponsor UEFA EURO 2012 pomaga swoim klientom w aktywnym uczestnictwie w tym wydarzeniu poprzez szereg konkursów i promocji organizowanych w różnych krajach Europy, w tym m.in. Orange Supporters’ Cup (www.supporterscup.orange.com)
.

Orange wspiera także organizację UEFA EURO 201. jako oficjalny partner technologiczny w Polsce. Zapewnia wszystkie niezbędne produkty i usługi - od rozwiązań informatycznych na stadionach aż po sieć i usługi technologiczne będące elementem rozwiązania UEFA, z którego korzystają oficjalni nadawcy transmitujący turniej na cały świat.

Orange ma bogate doświadczenie w opracowywaniu i rozpowszechnianiu aplikacji multimedialnych, w tym aplikacji dotyczących największych imprez sportowych, takich jak Tour de France czy turniej tenisowy im. Rolanda Garrosa. Operator oferuje ponad 8. aplikacji w 15 krajach. Łączna liczba pobrań przekroczyła 25 milionów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)