Trwa ładowanie...

TikTok w Europie z zarzutami o ukrywanie reklam

Chodzi między innymi o popularne na TikToku challenge, czyli wyzwania sponsorowane przez reklamodawców.
Share
TikTok to najpopularniejsza aplikacja społecznościowa młodych osób
TikTok to najpopularniejsza aplikacja społecznościowa młodych osóbŹródło: Photothek via Getty Images, Fot: Thomas Trutschel
drx8hjq

TikTok to najpopularniejsza aplikacja wśród młodych ludzi. Uczestnictwo w społeczności polega na wrzucaniu kilkudziesięciosekundowych filmów nagranych smartfonem. Użytkownicy TikToka chętnie włączają się w liczne trendy i wyzwania nagrywając wideo o określonej tematyce, lub wykonując określone zadania.

Trendy i wyzwania mogą powstawać samorzutnie, ale mogą być też opłacone przez reklamodawców. TikTok zresztą sam chwali się efektywnością tego typu reklamy, która przynosi tzw. organiczny kontent, czyli dosłownie reklamę tworzoną przez odbiorców.

Europejska grupa konsumencka BEUC zarzuciła TikTokowi, że jest to ukrywanie reklam, bo trendy sponsorowane nie są oznaczone zgodnie ze standardami branży reklamowej. Ponieważ aplikacja TikTok jest bardzo popularna wśród najmłodszych osób, to grupa zarzuca, że ukryta reklama na TikToku jest skierowana do dzieci.

drx8hjq

Grupa zarzuca także, że dostęp do treści o charakterze erotycznym na TikToku jest zbyt łatwo dostępny dla najmłodszych. Pisaliśmy o tym, przy okazji oficjalnego wejścia biznesowej części TikToka do Polski.

Grupa złożyła zawiadomienie do Komisji Europejskiej i wzywa władze do jak najszybszego zajęcia się problemem.

Otrzymaliśmy komentarz do sprawy wysłany przez polskie biuro TikToka

Layer 1

Każdego dnia dokładamy wysiłków, aby chronić naszą społeczność i podjęliśmy szereg istotnych kroków w tym obszarze, w tym domyślne ustawienie kont należących do użytkowników poniżej 16 roku życia jako prywatne. Opracowaliśmy również podsumowanie naszej Polityki Prywatności w aplikacji, którego słownictwo oraz sposób komunikacji ułatwiają nastolatkom zrozumienie naszego podejścia do prywatności. Pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie na temat tego, co możemy jeszcze usprawnić, dlatego skontaktowaliśmy się z Europejską Organizacją Konsumentów (BEUC) w celu zaaranżowania spotkania i wysłuchania ich obaw

Biuro Prasowe TikTok w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drx8hjq

Podziel się opinią

Share
drx8hjq
drx8hjq
Więcej tematów