TikTok usunął ponad 20 propagandowych kont ISIS

TikTok usunął ponad 20 propagandowych kont ISIS
Źródło zdjęć: © Getty Images

23.10.2019 16:33

Propagatorzy Państwa Islamskiego próbowali używać portalu społecznościowego TikTok jako narzędzia do rekrutacji. Znaleziono ponad 20 kont, które propagowały treści związane z ISIS. Konta zostały już usunięte – informuje "Wall Street Journal".

O sprawie w pierwszej kolejności poinformował dziennik "Wall Street Journal". Powiązane z ISIS tiktokowe konta zostały znalezione przez agencję monitorowania mediów społecznościowych Storyful.

Na wideach zamieszczonych na TikToku widniały m.in. członkowie ISIS pozujący z bronią i kobiety mówiące, że są dumne będąc częścią ISIS.

Serduszki i gwiazdki z ISIS

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" część z filmów zawierała propagandowe utwory Państwa Islamskiego, a inne były zrobione w stylu typowym dla TikToka – z serduszkami i gwiazdkami. Przekaz miał być tak wyprofilowany, żeby trafić do młodych ludzi, którzy stanowią lwią część użytkowników chińskiej platformy.

W tym momencie nie wiadomo, jak duża jest skala problemu obecności propagandy państwa islamskiego na TikToku. Konta, które wykryła agencja Storyful miały niewielki zasięg – pojedyncze nagrania miały średnio 68 polubień, a największe konta po około 1 tys. obserwujących.
Widea na TikToku zdobywają kolejnych odbiorców poprzez system poleceń, którym zarządza algorytm.

Nie tylko TikTok

TikTok nie jest jednak jedyną platformą społecznościową z tego rodzaju problemami. Portale takie jak Facebook czy Youtube wymieniają się nawet wzajemnie bazą rozpoznanych zdjęć o treści związanej z propagowaniem terroryzmu, dzięki czemu mogą być one automatycznie usunięte, kiedy zostaną udostępnione.

Źródło: theverge.com, wyborcza.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)