TikTok wyprzedził Facebooka, ale Mark Zuckerberg i tak wygranym

TikTok wyprzedził Facebooka, ale Mark Zuckerberg i tak wygranym
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Adam Bednarek

16.01.2020 13:02, aktual.: 16.01.2020 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2019 roku pod względem liczby pobrań TikTok okazał się lepszy od Facebooka. Teoretycznie to zła wiadomość dla szefa społecznościowego giganta. Humor Zuckerbergowi poprawić może za to fakt, że inny produkt z rodziny - WhatsApp - dalej jest niepokonany.

Z udostępnionych przez firmę Sensor Tower statystyk wynika, że w 2019 roku aplikację TikTok pobrało przeszło 700 mln użytkowników. To więcej niż w przypadku Messengera, Facebooka i Instagrama.

Mark Zuckerberg nie ma jednak powodu do smutku. Najpopularniejszą aplikacją pod względem pobrań według Sensor Tower był w 2019 roku WhatsApp - ściągnęło go 850 mln użytkowników.

TikTok to w tej chwili jedyna aplikacja, która zagraża rodzinie Facebooka. Choć mimo wszystko trudno tu mówić o bolesnym podgryzaniu, skoro cztery programy - Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp - wykręcają razem niebotyczne wyniki. Imperium dalej ma się dobrze.

Nie zmienia to jednak faktu, że sukces chińskiego programu jest ogromny. Świadczy o tym również fakt, że TikTok zdążył znaleźć się również w zestawieniu top 10 najczęściej pobieranych aplikacji lat 2010 - 2019. A przecież to całkiem świeża rzecz.

TikTok przyciągnął do siebie miliony młodych użytkowników na całym świecie. Ostatnio jednak głośno jest o problemach chińskiej aplikacji. Pod koniec 2019 roku twórcy zostali oskarżeni o naruszanie prywatności nieletnich, a na początku 2020 wyszły na jaw poważne luki, pozwalające na przejęcie konta. TikTok znalazł się na celowniku amerykańskiej armii, po tym jak amerykańscy politycy wyrazili swoje obawy, jakoby aplikacja mogła być użyta do szpiegowania obywateli.

Cena olbrzymiej popularności. Chociaż TikTok jest pod ostrzałem, to i tak daleko mu do problemów, jakie ma Facebook. Ostatni poważny błąd sprawił, że jeszcze bardziej zmaleć może zaufanie do serwisu. A pamiętajmy, że coraz głośniej mówi się o tym, żeby WhatsApp bardziej kojarzony był z facebookową rodziną. To może sprawić, że 2020 rok dalej będzie należeć do TikToka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)