TikTok w Polsce. Wiadomo, kto korzysta z aplikacji

TikTok w Polsce. Wiadomo, kto korzysta z aplikacji

TikTok w Polsce. Wiadomo, kto korzysta z aplikacji
Źródło zdjęć: © East News | HOLLANDSE HOOGTE/East News
Karolina Modzelewska
10.03.2020 19:47, aktualizacja: 11.03.2020 11:53

Agencja GetHero opublikowała kolejny raport na temat społeczności TikToka w Polsce. Wynika z niego, kto najczęściej korzysta z aplikacji. Doszło do kilku istotnych zmian w stosunku do roku ubiegłego. Czy TikTok nadal cieszy się zainteresowaniem głównie młodych osób?

Tik Tok to popularna aplikacja, dzięki której można tworzyć i udostępniać krótkie materiały wideo (trwające do 15 sekund). Trafiła na rynek w 2016 roku, a obecnie jest dostępna w 150 krajach. W 2019 roku TikToka pobrało ponad 700 mln osób, co oznacza, że aplikacja była chętniej instalowana niż Facebook czy Messenger.

TikTok w Polsce i jego użytkownicy

Z raportu agencji GetHero wynika, że "w Polsce na platformie spotkamy znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Natomiast najliczniejszą grupę, ponad 37% respondentów, stanowią osoby w wieku 14-15 lat".

Widoczne są zmiany w społeczności TikToka. Autorzy raportu wskazują na podniesienie się wieku osób z niego korzystających. Przyczyn tego zjawiska upatrują w naturalnym starzeniu się społeczeństwa, ale także w rosnącej popularności aplikacji. To sprawia, że coraz chętniej sięgają po nią i starsi użytkownicy. Najmłodszy uczestnik badania przeprowadzonego przez GetHero miał 9 lat, a najstarszy 59.

Ile czasu dziennie na TikTok?

Podobne informacje o społeczności TikToka można odnaleźć w raporcie Open Mobi. Przeprowadzone badania wskazują, że ponad połowa użytkowników aplikacji poświęca na nią ponad godzinę dziennie i sprawdzają go powyżej 10 razy dziennie.

Badania przeprowadzone przez Open Mobi pozwoliło również na ustalenie, jakie telefony są najczęściej wykorzystywane do TikToka. Prowadzi marka Huawei i Samsung. Dopiero na trzecim miejscu znajduje się iPhone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)