Stworzono TikTok dla dzieci. Aplikacja okazał się sukcesem

Stworzono TikTok dla dzieci. Aplikacja okazał się sukcesem

Stworzono TikTok dla dzieci. Aplikacja okazał się sukcesem
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
09.06.2020 12:39

Aplikacja Zigazoo to najnowsza propozycja dla dzieci. Jej twórca uznał, że TikTok nie jest odpowiedni dla najmłodszych użytkowników internetu i stworzył własne rozwiązanie. Zigazoo to bezpieczny sposób komunikacji, który zapewnia dostęp do rozrywki i edukacji.

Zigazoo to pomysł Zaka Ringelsteina, który postanowił stworzyć aplikację podobną do TikToka. Z tą jednak różnicą, że bezpieczniejszą i dostosowaną do potrzeb i możliwości najmłodszych użytkowników internetu.

TikTok dla najmłodszych

Jednym ze źródeł inspiracji pomysłu były dzieci Ringelsteina, które z powodu pandemii koronawirusa spędzały cały czas w domu. Ich jedynym sposobem na kontakt ze światem i znajomymi był internet. Kolejnym – "Ulica Sezamkowa" dostarczająca rozrywki, ale i edukacji.

Obraz
© WP | Klaudia Stawska

Ringelstein uznał, że wykorzysta doświadczenie zdobyte podczas budowania i rozwoju startupu UClass, a także projektowania aplikacji zarządzających dla szkół i nauczycieli. Postanowił stworzyć rozwiązanie, dzięki któremu najmłodsi będą mogli publikować i wysyłać 30-sekundowe nagrania.

Zabawa i nauka

Zigazoo to nie tylko sposób na komunikację. Aplikacja pozwala na przeprowadzanie eksperymentów, naukę liczenia, a nawet ułamków. Proponuje liczne zadania. Wszystko jest dostosowane do najmłodszych, ale jej twórcy przyjęli, że to rodzice są głównymi użytkownikami. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo tego rozwiązania.

Obraz
© WP

To rodzice instalują Zigazoo na telefonach swoich dzieci, a także weryfikują przychodzące zaproszenia do znajomych. Ringelstein uważa, że takie podejście pozwoli uchronić najmłodszych przed negatywnymi zdarzeniami np. nękaniem czy podszywaniem się pod innych.

TikTok dla dzieci okazał się niemałym sukcesem, bo w ciągu miesiąca za pośrednictwem aplikacji pobrano i przesłano około 100 tys. filmów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)