Już prawie 6 mln Polaków pobrało TikTok. Aplikacja, w której "nie ma dorosłych"

Już prawie 6 mln Polaków pobrało TikTok. Aplikacja, w której "nie ma dorosłych"

Już prawie 6 mln Polaków pobrało TikTok. Aplikacja, w której "nie ma dorosłych"
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek
14.02.2019 09:24, aktualizacja: 14.02.2019 13:27

Polska jest w czołówce krajów, w których TikTok cieszy się szczególną popularnością. Liczba pobrań aplikacji, dawniej znanej Musical.ly, dobitnie udowadnia, że młodzi szukają w sieci miejsca, gdzie nie ma ich rodziców.

"Facebook? To dobre dla mam do postowania memów. Młodzi wolą Musical.ly" - pisał Grzegorz Burtan na łamach WP Tech w czerwcu 2018 roku. Dwa miesiące później aplikacja zmieniła nazwę na TikTok, ale zasady się nie zmieniły. Nadal chodzi o to, aby tworzyć bardzo krótkie materiały wideo połączone z popularnymi utworami.

TikTok: liczba użytkowników w Polsce

To wystarczyło, by TikTok pobrano w Polsce już 5,7 mln razy - liczby cytuje portal Wirtualne Media, powołując się na dane z raportu niemieckiej firmy Priori Data. Niecałe 6 mln pobrań daje nam wysokie miejsce w światowym topie. Jesteśmy na 15. miejscu. Najwięcej ściągnięć TikTok ma w Indiach (119 mln) i USA (niecałe 40 mln). Wysoko jest też Rosja, z liczbą ponad 14 mln pobrań.

Z kolei z raportu wrocławskiej agencji GetHero mogliśmy dowiedzieć się, kto jest jest polskim użytkownikiem TikTok. 41 proc. polskich Tik Tokerów - jak nazywa się użytkowników aplikacji - zamieszkuje wsie lub małe miasta do 10 tys. mieszkańców. Kolejne 24 proc. mieszka w miejscowościach od 10 do 50 tys. mieszkańców. 16 procent żyje w mieście o populacji od 50 do 200 tysięcy mieszkańców, 9 proc. do pół miliona, 10 proc. – w miastach powyżej pół miliona mieszkańców. Łącznie 65 proc. użytkowników Tik Toka pochodzi z małych ośrodków.

TikTok: aplikacja bez dorosłych

Jeżeli nie macie pojęcia, czym TikTok jest, odpowiedź znajdziecie w numerze PESEL. 65 proc. korzystających z TikTok to osoby między 13 a 15 rokiem życia. Jeśli więc macie znacznie więcej na karku, to pewnie dlatego nie korzystacie z TikTok. Tworzącą filmiki młodzież najwyraźniej bardzo to cieszy.

"Platforma TikTok może stanowić dla twórców swoistą ucieczkę od innych mediów społecznościowych. Mają tam możliwość wyrażenia siebie i zwyczajnie dobrej zabawy, a jednocześnie wiedzą, że nie spotkają dorosłych. Rodzice oraz starsi członkowie rodziny, którzy poznali popularne social media, potrafią łatwo narobić >>siary<< urodzinowymi życzeniami na tablicy Facebooka. TikTok kierowany jest do młodzieży i starszy użytkownik może nie zrozumieć założeń aplikacji. To właśnie dzięki unikalnym ideom platformy, TikTok stał się przyjazną przestrzenią dla młodszej części społeczeństwa" - podkreślono w raporcie GetHero.

Liczba 5,7 mln pobrań w aplikacji to dobry powód, by mimo wszystko TikTok jednak sprawdzić - nawet jeśli nie jest się w grupie docelowej. Warto śledzić, gdzie czas spędzają najmłodsi. Choćby po to, by ich chronić. Niestety, TikTok już powoli wypełnia się hejterami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)