Superszybki internet blokuje jeden, polski generał

Superszybki internet blokuje jeden, polski generał

Superszybki internet blokuje jeden, polski generał
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
16.05.2011 09:54, aktualizacja: 16.05.2011 10:07

Wojsko chce przekazać cywilom wolne częstotliwości, ale operację blokuje szef Departamentu Kadr MON

Wojsko chce przekazać cywilom wolne częstotliwości, ale operację blokuje szef Departamentu Kadr MON - ustaliła "Rzeczpospolita".

Od kilku lat nie może zostać przeprowadzony proces przekazywania wolnych pasm przez Wojskowe Biuro Zarządzania Częstotliwościami na rzecz użyteczności cywilnej. Konkretnie chodzi o uruchomienie na tych częstotliwościach szybkiego dostępu do internetu.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom gazety, sprawę blokuje szef Departamentu Kadr MON gen. Artur Kołosowski. Resort obrony powierzył mu wcześniej pilotowanie sprawy, a to ze względu na jego wiedzę i doświadczenie w rzeczonym temacie. Poprzednio pracował m.in. w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Pomimo zmiany stanowiska w MON, generał Kołosowki nadal ma wiele do powiedzenia w kwestii ostatecznego przekazania częstotliwości na rzecz Ministerstwa Infrastruktury. Obecnie trwa pat w kontaktach obu resortów, dotyczących tej sprawy.

Dzięki przekazaniu wolnych pasm budżet zyskałby ok. 4 mld. zł, a społeczeństwo superszybki internet - wylicza "Rzeczpospolita".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (191)