Sam decyduj, kto może do ciebie dzwonić

Sam decyduj, kto może do ciebie dzwonić23.08.2011 13:51
Sam decyduj, kto może do ciebie dzwonić

Eset udostępnił przedpremierową wersję Eset Mobile Security, pakietu bezpieczeństwa dla smartfonów z systemem Android. Aplikacja, oprócz zdalnego blokowania i usuwania danych zapisanych w pamięci urządzenia, umożliwia m.in. definiowanie numerów telefonów, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane.

Wersja przedpremierowa zapewnia użytkownikowi skuteczną ochronę prywatności, a także zabezpiecza zgromadzone w pamięci telefonu zdjęcia, filmy oraz kontakty. Aplikacja skanuje wszystkie przesyłane i odbierane pliki oraz wiadomości pod kątem złośliwej zawartości. Chroni także przed denerwującymi wiadomościami reklamowymi, usuwając je ze skrzynki odbiorczej użytkownika. Dodatkowo, pozwala zdefiniować listę numerów telefonów, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane. W ten sam sposób można również zdefiniować numery, z którymi użytkownik nie będzie mógł się kontaktować. Funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna dla rodziców, którzy dbają o bezpieczeństwo i prywatność swoich dzieci.

Aplikacja posiada wbudowane zabezpieczenie antykradzieżowe, składające się z kilku niezależnych od siebie narzędzi. W razie kradzieży smartfonu użytkownik, przy pomocy innego telefonu, może zlokalizować swoją zgubę, zablokować lub usunąć dane z pamięci urządzenia, a także poznać numer nowej karty SIM zainstalowanej w skradzionej komórce.

288770194804127891
Źródło zdjęć: © (fot. Eset)

Eset Mobile Security do prawidłowego działania wymaga telefonu z systemem Android 2.0 lub nowszym. Aplikacja nie współpracuje ze smartfonami bazującymi na systemie Android Honeycomb 3.0.

Firma Eset przypomina, że wersja przedpremierowa Mobile Security jest wczesną kompilacją testową finalnego produktu, dlatego nie posiada jeszcze wszystkich funkcjonalności oraz pełnej dokumentacji. Producent podkreśla, że wersja przedpremierowa rozwiązania przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i nie powinna być instalowana na urządzeniach, które przechowują ważne dla użytkownika dane.

Źródło: Eset

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)