Amerykańska młodzież woli SMS‑ować niż dzwonić

Amerykańska młodzież woli SMS-ować niż dzwonić

27.05.2010 06:48, aktual.: 27.05.2010 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według najnowszych wyników badań, przedstawionych przez firmę analityczną Pew Research, najczęściej wykorzystywanym przez amerykańską młodzież sposobem komunikacji z rówieśnikami są wiadomości SMS.

Taki sposób porozumiewania się ze swoimi kolegami i koleżankami wybiera 72% wszystkich biorących udział w ankiecie, czyli młodzież w wieku od 12 do 17 lat. 54% wszystkich pytanych zadeklarowało, że z tej formy komunikacji korzysta codziennie.

Obraz

Prawie co trzeci pytany (30%) stwierdził, że każdego dnia wysyła ponad 100 wiadomości tekstowych, a połowa z nich (15%) - ponad 200. 22% wszystkich pytanych przyznało, że wysyła mniej, niż 10 wiadomości dziennie.

Każdego dnia dziewczynki otrzymywały i wysyłały średnio 80 wiadomości tekstowych. W przypadku chłopców liczba ta była zdecydowanie mniejsza i wyniosła 30 krótkich wiadomości codziennie wysłanych i odebranych.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o sposoby komunikacji wśród młodzieży, znalazły się połączenia głosowe, z których codziennie korzysta 38% badanych. 33% przyznało, że codziennie spotyka się ze znajomymi.

30% wybiera połączenia stacjonarne, natomiast 25% - kontakt z wykorzystaniem sieci społecznościowych. Tuż za nimi znalazły się komunikatory internetowe (24%), natomiast e-maile są ewidentnie w odwrocie - korzysta z nich zaledwie 11% pytanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także