Amerykańska młodzież woli SMS-ować niż dzwonić

Amerykańska młodzież woli SMS-ować niż dzwonić

Amerykańska młodzież woli SMS-ować niż dzwonić
27.05.2010 06:48, aktualizacja: 27.05.2010 09:16

Według najnowszych wyników badań, przedstawionych przez firmę analityczną Pew Research, najczęściej wykorzystywanym przez amerykańską młodzież sposobem komunikacji z rówieśnikami są wiadomości SMS.

Taki sposób porozumiewania się ze swoimi kolegami i koleżankami wybiera 72% wszystkich biorących udział w ankiecie, czyli młodzież w wieku od 12 do 17 lat. 54% wszystkich pytanych zadeklarowało, że z tej formy komunikacji korzysta codziennie.

Obraz

Prawie co trzeci pytany (30%) stwierdził, że każdego dnia wysyła ponad 100 wiadomości tekstowych, a połowa z nich (15%) - ponad 200. 22% wszystkich pytanych przyznało, że wysyła mniej, niż 10 wiadomości dziennie.

Każdego dnia dziewczynki otrzymywały i wysyłały średnio 80 wiadomości tekstowych. W przypadku chłopców liczba ta była zdecydowanie mniejsza i wyniosła 30 krótkich wiadomości codziennie wysłanych i odebranych.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o sposoby komunikacji wśród młodzieży, znalazły się połączenia głosowe, z których codziennie korzysta 38% badanych. 33% przyznało, że codziennie spotyka się ze znajomymi.

30% wybiera połączenia stacjonarne, natomiast 25% - kontakt z wykorzystaniem sieci społecznościowych. Tuż za nimi znalazły się komunikatory internetowe (24%), natomiast e-maile są ewidentnie w odwrocie - korzysta z nich zaledwie 11% pytanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)