Polak lubi SMS‑y bardziej niż przeciętny Europejczyk

Polak lubi SMS-y bardziej niż przeciętny Europejczyk
Źródło zdjęć: © SXC.hu

17.08.2016 13:47, aktual.: 17.08.2016 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeciętny Polak komunikuje się za pomocą SMS-ów częściej niż przeciętny Europejczyk. Wysoka popularność SMS-ów w naszym kraju to dobra wiadomość dla firm i marketerów.

Przeciętny Polak komunikuje się za pomocą SMS-ów częściej niż przeciętny Europejczyk.

Według danych przywoływanych przez UKE, przeciętny Polak wysyła 83 SMS-y miesięcznie. To znacznie więcej od unijnej średniej wynoszącej 68 wiadomości. Na czele zestawienia znalazła się Francja, gdzie przeciętny użytkownik w ciągu miesiąca wysyła aż 255 wiadomości. Co ciekawe, kraje takie jak Włochy, Niemcy i Hiszpania znalazły się na końcu listy. Przeciętny użytkownik komórki w Niemczech wysyła zaledwie 12 SMS-ów w ciągu miesiąca, a w Hiszpanii - 3.

Dlaczego inne narodowości nie wysyłają aż tak dużo SMS-ów jak Polacy? Zapewne też komunikują się tekstowo, ale raczej za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Z możliwości wysłania SMS-ów do klientów chętnie korzystają sklepy. Jak wynika ze statystyk, odbiorcy odczytują aż 9. proc. z nich i taki sam odsetek wiadomości jest odczytywany w ciągu 3 minut od ich dostarczenia. Co więcej, krótki link wysłany SMS-em zostanie kliknięty przeciętnie w 45 sekund po odczytaniu wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)