Samsung Pay trafi do Polski? Usługa zawita do większej ilości krajów

Strona głównaSamsung Pay trafi do Polski? Usługa zawita do większej ilości krajów
18.12.2019 13:13
Samsung Pay trafi do Polski? Usługa zawita do większej ilości krajów
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Samsung poinformował, że zamierza wprowadzić własną płatność zbliżeniową do większej ilości krajów. Niewykluczone, że w 2020 roku usługa Samsung Pay będzie dostępna także w Polsce.

Polacy w porównaniu do swoich europejskich sąsiadów, a także amerykanów, o wiele chętniej korzystają z nowoczesnych metod płatności. Transakcje internetowe i zbliżeniowe są dla naszych rodaków niekwestionowanym ułatwieniem i stanowią ogromną wygodę. Usługi takie, jak Google Pay czy Apple Pay są w naszym kraju niezwykle popularne. Być może, już w przyszłym roku, nad Wisłę zawita także Samsung Pay - autorskie rozwiązanie od Koreańczyków.

O ile posiadacze smartfonów od Samsunga mogą swobodnie korzystać z usługi Google Pay, to właściciele smartwatchy od Koreańczyków nie mogą posługiwać się nimi podczas transakcji płatniczych. Są one oparte na systemie Tizen, który kompatybilny jest wyłącznie z autorskim Samsung Pay.

Usługa Samsung Pay, która została wprowadzona w 2015 roku, jest obecna w 26 krajach na świecie. Firma zapowiedziała, że już w przyszłym roku dołączą do nich kolejne.

- Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić jak najlepsze wrażenia związane z płatnościami mobilnymi. W mijającym roku skupiliśmy się bardziej na poprawie doświadczeń konsumentów z nowymi, zaawansowanymi funkcjami poprzez współpracę z lokalnymi partnerami - czytamy w komunikacie Samsunga.

Producent nie sprecyzował, w jakich krajach w najbliższych miesiącach zostanie wprowadzona usługa. Biorąc pod uwagę popularność transakcji zbliżeniowych w Polsce, możemy być jednak dobrej myśli. Oficjalnych informacji na temat liczby państw, do których zawita Samsung Pay, powinniśmy się spodziewać na początku 2020 roku.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)