Samsung Pay trafi do Polski? Usługa zawita do większej ilości krajów

Samsung Pay trafi do Polski? Usługa zawita do większej ilości krajów

Samsung Pay trafi do Polski? Usługa zawita do większej ilości krajów
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
18.12.2019 13:13, aktualizacja: 18.12.2019 14:08

Samsung poinformował, że zamierza wprowadzić własną płatność zbliżeniową do większej ilości krajów. Niewykluczone, że w 2020 roku usługa Samsung Pay będzie dostępna także w Polsce.

Polacy w porównaniu do swoich europejskich sąsiadów, a także amerykanów, o wiele chętniej korzystają z nowoczesnych metod płatności. Transakcje internetowe i zbliżeniowe są dla naszych rodaków niekwestionowanym ułatwieniem i stanowią ogromną wygodę. Usługi takie, jak Google Pay czy Apple Pay są w naszym kraju niezwykle popularne. Być może, już w przyszłym roku, nad Wisłę zawita także Samsung Pay - autorskie rozwiązanie od Koreańczyków.

O ile posiadacze smartfonów od Samsunga mogą swobodnie korzystać z usługi Google Pay, to właściciele smartwatchy od Koreańczyków nie mogą posługiwać się nimi podczas transakcji płatniczych. Są one oparte na systemie Tizen, który kompatybilny jest wyłącznie z autorskim Samsung Pay.

Usługa Samsung Pay, która została wprowadzona w 2015 roku, jest obecna w 26 krajach na świecie. Firma zapowiedziała, że już w przyszłym roku dołączą do nich kolejne.

- Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić jak najlepsze wrażenia związane z płatnościami mobilnymi. W mijającym roku skupiliśmy się bardziej na poprawie doświadczeń konsumentów z nowymi, zaawansowanymi funkcjami poprzez współpracę z lokalnymi partnerami - czytamy w komunikacie Samsunga.

Producent nie sprecyzował, w jakich krajach w najbliższych miesiącach zostanie wprowadzona usługa. Biorąc pod uwagę popularność transakcji zbliżeniowych w Polsce, możemy być jednak dobrej myśli. Oficjalnych informacji na temat liczby państw, do których zawita Samsung Pay, powinniśmy się spodziewać na początku 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)