Ruszył konkurs dla młodych naukowców z dziedziny IT

Ruszył konkurs dla młodych naukowców z dziedziny IT

24.02.2009 17:00, aktual.: 25.02.2009 08:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Młodzi naukowcy, którzy legitymują się dorobkiem w dziedzinie informatyki i jej zastosowań mogą wziąć udział w piątej edycji konkursu im. dr. hab. Witolda Lipskiego. Zgłoszenia należy nadsyłać do 20 kwietnia.

Piąta edycja konkursu im. dr. hab. Witolda Lipskiego jest organizowana przez Fundację Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenie dla Maszyn Liczących ( polski oddział ACM ) oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Mogą w nim uczestniczyć młodzi naukowcy, którzy legitymują się niebagatelnym dorobkiem naukowym z dziedziny informatyki i jej zastosowań. Konkurs ma promować niestandardowe podejście do myślenia o zagadnieniach informatycznych oraz innowacyjność w pracy badawczej.

O główną nagrodę w wysokości 1. tysięcy zł brutto będą w myśl regulaminu walczyły osoby, które nie przekroczyły 30 roku życia lub 32 roku życia w przypadku kandydatów korzystających z urlopów wychowawczych. Do 20 kwietnia swe zgłoszenia mogą nadsyłać pracownicy, doktoranci lub studenci szkoły wyższej lub instytucji prowadzącej badania w dziedzinie informatyki. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi jesienią.
Profesor Andrzej Tarlecki, przewodniczący Rady Nagrody oceniając rolę konkursu powiedział: "zadaniem Konkursu im. Witolda Lipskiego jest promowanie polskiej informatyki poprzez nagradzanie wyróżniających się młodych naukowców z tej dziedziny. Osiągnięcia Polaków w prestiżowych, również międzynarodowych, konkursach IT najlepiej świadczą o ich potencjale". Podkreślił także znaczenie tej rywalizacji w kontekście rynku pracy: "Konkurs niesie zarazem komunikat dla młodych ludzi o tym, że nauki informatyczne i techniczne są nie tylko fascynujące intelektualnie, ale oferują atrakcyjną karierę, a udział w konkursowej rywalizacji może podnieść ich pozycję na rynku pracy."

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie internetowej konkursu - http://nagrodalipskiego.mimuw.edu.pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także