Samsung bada Cup - konkurs dla twórców aplikacji

Samsung bada Cup - konkurs dla twórców aplikacji

Samsung bada Cup - konkurs dla twórców aplikacji
21.05.2010 11:09

Już wkrótce na polski rynek wkroczy generacja smartfonów działających w oparciu o autorską platformę Samsung bada oraz sklep z aplikacjami Samsung Apps! Z okazji tej premiery Samsung rozpoczyna bada Cup - konkurs, w którym mogą wziąć udział programiści i twórcy aplikacji mobilnych z całej Polski.

Wszyscy z nich, którzy zdecydują się przyłączyć do akcji, będą mogli pokazać swoje możliwości tworząc aplikację w jednej z czterech kategorii: Społeczności, Gry, Informacja i rozrywka oraz Narzędzia. Jest o co walczyć, pula nagród wyniesie bowiem aż 45. tys. złotych. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 30 lipca, a już w sierpniu 2010 poznamy nazwiska 21 najlepszych polskich twórców aplikacji mobilnych! bada Cup jest częścią ogólnoświatowej akcji – bada Developer Challenge, z całkowitą pulą nagród 2,7 mln $.
Zasady bada Cup
Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 3. lipca. Przesyłać je można za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.bada.samsung.pl. Po rejestracji, w serwisie można również pobrać SDK – zestaw narzędzi niezbędnych do stworzenia aplikacji, oraz skorzystać z poświęconego konkursowi forum. Jury oceniające prace będzie premiowało przede wszystkim innowacyjność i niepowtarzalność koncepcji stojącej za projektem aplikacji. Duże znaczenie będą również miały takie cechy jak: komercyjny potencjał, funkcjonalność, walory użytkowe oraz estetyczne projektu.

Obraz
© (fot. Samsung)

Jury konkursu wyłoni dziewięć najlepszych prac. Twórca zwycięskiej aplikacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10. tys. złotych. Autorzy, których prace uplasują się na miejscach od 2 do 4, wygrają po 50 tys. złotych. Natomiast zdobywcy czterech kolejnych miejsc otrzymają po 30 tys. złotych. Wszyscy laureaci otrzymają smartfony Samsung Wave . Dodatkowo, w każdej kategorii Jury wybierze i nagrodzi po trzy najlepsze aplikacje. Autorzy najlepszych prac będą premiowali nagrodą 5 tys. za zajęcie I miejsca, 3 tys. złotych za II miejsce oraz 1 tys. złotych za III. Każdy z nich otrzyma również smartfon Samsung Wave.
Kategorie konkursowe
Celem bada Cup jest znalezienie prawdziwych perełek wśród aplikacji, a ich twórcy będą mogli pokazać swoją kreatywność wybierając jedną spośród czterech kategorii konkursowych:

Społeczności
Słowa klucze: randki, przyjaciele, rodzina, komunikatory, społeczności, blogi.

Gry
Słowa klucze: puzzle, platformówki, zręcznościowe, sportowe, strzelanki, karty, edukacja

Informacja i rozrywka
Słowa klucze: wiadomości, pogoda, muzyka, film, TV, książki, turystyka, kluby, restauracje, teatry, sztuka

Narzędzia – Aplikacje funkcjonalne, ułatwiające i umilające nam życie oraz codzienną pracę.
Słowa klucze: biznes, lokalizacja, zdalne sterowanie, fitness, finanse, email, grafika, wideo, waluty

bada na polskich uczelniach
Od maja na polskich uczelniach trwa też specjalny cykl seminariów poświeconych platformie bada oraz tworzeniu aplikacji w tym środowisku. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z Samsung Electronics Poland R&D Center.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)