Microsoft tworzy miejsca pracy dla autystyków

Microsoft tworzy miejsca pracy dla autystyków

Microsoft tworzy miejsca pracy dla autystyków
Źródło zdjęć: © Fotolia / dubova
07.04.2015 15:42, aktualizacja: 08.04.2015 11:34

Już w przyszłym miesiącu gigant z Redmond uruchomi pilotażowy program rekrutacyjny, którego celem jest zwiększenie różnorodności wśród pracowników. "Nasi klienci są zróżnicowani i my sami też musimy tacy być" - mówi Mary Ellen Smith, wicedyrektorka działu operacji w firmie Microsoft.

Potrzeby osób z tym zaburzeniem są różnorodne. Nie można ich jednak wykluczać ze społeczeństwa ze względu na to, że mogą nie rozumieć typowych zależności społecznych. Każdy powinien mieć szansę na tworzenie swojego miejsca w życiu, a w tej kwestii najbardziej się im to utrudnia. Osoby z autyzmem również mogą normalnie pracować. I tutaj pojawia się dla nich szansa, którą daje firma Microsoft.

Smith, która sama wychowuje syna z autyzmem, obwieściła na blogu Microsoftu, że od maja dzięki współpracy z agencją zatrudnienia _ Specialisterne _(specjalizującą się w dostarczaniu ofert pracy osobom zmagającym się z autyzmem) firma rozpoczyna pilotażowy program rekrutacyjny. Dzięki niemu początkowo 1. autystyków znajdzie zatrudnienie na pełen etat w siedzibie głównej Microsoftu.

_ "Osoby z autyzmem niosą z sobą siłę, której Microsoft potrzebuje. Każda z tych osób jest inna - niektóre mają niesamowitą zdolność do zapamiętywania bardzo szczegółowych informacji, niektóre są świetne w matematyce, czy kodowaniu. To talenty, które chcemy rozwijać w naszej firmie." _ - mówi Mary Ellen Smith.

Microsoft jest korporacyjnym liderem starającym się nie od dzisiaj pomagać autystykom. Od 200. roku wspiera terapie dla dzieci i edukuje swoich pracowników w zakresie tej tematyki. Jego śladem podążają też Apple, Intel, Cisco, Oracle i Qualcomm.

Jak najbardziej popieramy takie inicjatywy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 18 lat więzienia i kara za nieodpowiedni pomysł na biznes

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)