Nowe miejsca pracy w sektorze IT

Nowe miejsca pracy w sektorze IT

Nowe miejsca pracy w sektorze IT
Źródło zdjęć: © Pierre Amerlynck / sxc.hu
31.07.2012 13:27, aktualizacja: 31.07.2012 14:02

Najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot wskazują, że w III kwartale 2012 r. 58% pracodawców w obszarze IT planuje zatrudnienie specjalistów i menedżerów. Polska staje się coraz atrakcyjniejszą lokalizacją do rozwoju biznesu linii Research & Development i startupów oprogramowania IT.

Antal International opublikował właśnie wyniki 12. edycji cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot.

IT należy od kilku kwartałów do branż najbardziej dynamicznie zatrudniających specjalistów i menedżerów. Szczególnie w obszarze sprzętu wskaźniki przedstawiają się optymistycznie: 68% pracodawców obecnie deklaruje prowadzenie rekrutacji, a 58% ma takie plany w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Odsetek pracodawców deklarujących zwolnienia wynosi odpowiednio 11% i 13%. W obszarze oprogramowania 66% zatrudnia pracowników średniego i wyższego szczebla, tyle samo ma takie plany w ciągu najbliższych miesięcy.

"_ Firmy IT planują cały czas wiele nowych projektów, a to wpływa na wzrost potrzeb kadrowych. Pojawiają się na polskim rynku nowe centra R&D oraz kompetencyjne. _ Przykładowo, obecnie bardzo poszukiwani są specjaliści Java GWT, oraz deweloperzy SAS. _ " _ - wylicza Łukasz Kośnik, menedżer Antal IT & Telecom.

Polska staje się coraz atrakcyjniejszą lokalizacją do rozwoju biznesu linii Research & Development bądź startupów oprogramowania IT. Firmy najczęściej z obszarów związanych z rozwojem aplikacji embedded, platform e-commerce, aplikacji mobilnych oraz narzędzi związanych z social media decydują się na inwestycje w Warszawie, Krakowie oraz Trójmieście. Właśnie tam widoczne jest największe zapotrzebowanie na specjalistów i najciekawsze możliwości rozwoju kariery.

_ "Nowi inwestorzy przeznaczają dużo czasu w szkolenie pracownika, często nawet rok. Utrata takich ekspertów byłaby niezwykle kosztowna dla organizacji, dlatego oferowane są bardzo dobre i komfortowe warunki pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenia." _ - zauważa Łukasz Kośnik, menedżer Antal IT & Telecom.

Obraz
© (fot. chip.pl)

IT na tle innych branż

Branża IT cały czas jest w czołówce pod kątem dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów. Również prognozy zatrudnienia należą do najbardziej optymistycznych.

W całej Polsce procent pracodawców deklarujących prowadzenie procesów rekrutacyjnych na stanowiska średniego i wyższego szczebla utrzymuje się na niezmienionym poziomie od ostatniej edycji (58%). O 1 punkt wzrósł procent respondentów planujących rekrutacje w przeciągu najbliższych 3 miesięcy (53%). Dane te wskazują na stałe zapotrzebowanie na kompetencje na rynku pracy. Nieznacznie (o 2 punkty procentowe) zwiększył się też odsetek pracodawców planujących zwolnienia specjalistów i menedżerów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak wygląda następca iPhone'a 4S

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)