Jak korzystać z internetowej książki telefonicznej? Wyjaśniamy

Jak korzystać z internetowej książki telefonicznej? Wyjaśniamy
Źródło zdjęć: © Pexels

30.08.2020 18:35, aktual.: 30.08.2020 19:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak korzystać z internetowej książki telefonicznej? Numery do konkretnych osób lub firm możemy znaleźć na kilka sposobów. Jednym z najprostszych bez wątpienia będzie skorzystanie z bazy dostępnej w sieci. Poniżej podpowiadamy, jak ona działa.

Jak korzystać z internetowej książki telefonicznej? To pytanie z pewnością zadała sobie niejedna osoba, która pilnie potrzebowała znaleźć numer telefonu do znajomego czy konkretnej firmy. Choć posiłkowanie się bazą dostępną w sieci z pozoru może wydawać się bardzo proste, to nie brakuje użytkowników, którzy mają z tym spore problemy. Poniżej podpowiadamy, jak posługiwać się cyfrową wersją spisu numerów telefonu.

Któż z nas nie pamięta grubej, żółto-czarnej księgi, zajmującej honorowe miejsce na parapecie czy biurku w wielu polskich domach? To właśnie dzięki niej, w kilka minut byliśmy w stanie znaleźć numer do konkretnej osoby i przedsiębiorstwa. Dziś tego typu spisy numerów czynią już bardziej rolę pamiątki, niż rzeczywistej pomocy. Nie brakuje jednak osób, które chętnie korzystałyby z tego typu rozwiązań. I właśnie z myślą o nich powstała internetowa książka telefoniczna.

Wraz z rozwojem technologicznym, książka telefoniczna, podobnie jak wiele innych przydatnych przedmiotów, otrzymała nowe - cyfrowe życie. Dzięki niej w prosty, wygodny i szybki sposób odnajdziemy numery do starych znajomych, dalekich krewnych czy konkretnego fachowca.

Jak korzystać z internetowej książki telefonicznej?

Internetowa baza numerów nie różni się wiele od tej, której używaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Aby znaleźć kontakt do konkretnej osoby należy:

1. Zalogować się na stronę książki telefonicznej.

2. Wpisać w wyszukiwarce dane konkretnej osoby.

3. Wysłać kod otrzymany SMS-em umożliwiający pobranie pełnego raportu (pakiet umożliwia nam sto wyszukań w cenie 30,75 złotych)

4. Po chwili wyświetli się pełna lista z informacjami odpowiadającymi na nasze zapytanie

Jeżeli chcemy, aby nasz numer telefonu znalazł się w internetowej bazie, wystarczy wpisać go w puste pole, następnie podać swoje dane i kliknąć opcję "Dodaj".

Na stronie internetowej książki telefonicznej możemy przeczytać, że posiada w bazie 3 141 229 numerów. Nie oznacza to, że znajdziemy odpowiedź na każde ze swoich zapytań. Warto więc przemyśleć naszą decyzję, zanim dokonamy zakupu pakietu.

Jak znaleźć numer do firmy?

Jeśli chcemy znaleźć numer telefonu do konkretnego fachowca lub przedsiębiorstwa, zastosujmy się do poniższej instrukcji.

1. Wchodzimy na stronę www.pkt.pl.

2. Następnie w pustym w polu wpisujemy nazwę firmy, do której chcemy uzyskać kontakt.

3. Po chwili pojawi się lista odpowiadająca na nasze zapytanie.

Jeśli chcecie namierzyć numer telefonu, który do was dzwonił, skorzystajcie z tego poradnika.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)