Rada Handlu: we Francji eBay działa nielegalnie

Rada Handlu: we Francji eBay działa nielegalnie

Rada Handlu: we Francji eBay działa nielegalnie
06.12.2007 09:30, aktualizacja: 06.12.2007 10:15

Francuska agenda rządowa, Rada Handlu, która reguluje działanie domów aukcyjnych twierdzi, że eBay działa w Republice nielegalnie. Serwis nie spełnia bowiem jednego z warunków, które są od 2000 roku wymagane przez prawo.

_ "To czyn nieuczciwej konkurencji, gdyż inne serwisy aukcyjne muszą spełniac te warunki - tzn. muszą być całkowicie transparentne i udzielać gwarancji" _ - powiedział Christian Giacomotto, przewodniczący Rady. _ "Naszą ambicją nie jest regulowanie całego świata, jednak chcemy, by firmy takie jak eBay ponosiły odpowiedzialność za to, co robią" _ - dodaje.

Rada wystąpiła do sądu z wnioskiem o nakazanie eBayowi, by serwis spełniał wymogi prawa. Przedstawiciele eBaya twierdzą, że przepisy te ich nie dotyczą, gdyż nie są oni domem aukcyjnym, a jedynie pośrednikiem w transakcjach. _ "eBay opracował nowy sposób sprzedaży i kupowania, który został zaakceptowany przez 10 milionów Francuzów, a to nie to samo, co dom aukcyjny" _ - czytamy w oświadczeniu firmy. Nie zgadza się z tym przewodniczący Giacamotto: _ "Jaka jest różnica? Biorą prowizję od kupującego i sprzedającego. Nie mogą mówić, że nie są za nic odpowiedzialni" _.

Rada uważa, że nieprzestrzeganie przez eBay przepisów powoduje, że użytkownicy serwisu są narażeni na oszustwa, a sprzedawcy mogą unikać płacenia podatków. Francuska Rada Handlu wystąpiła przed kilkoma miesiącami z podobnymi oskarżeniami wobec serwisu pośredniczącego w sprzedaży samochodów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)