Apple, eBay i AT&T zapłacą za technologię Visual Voicemail

Apple, eBay i AT&T zapłacą za technologię Visual Voicemail

Apple, eBay i AT&T zapłacą za technologię Visual Voicemail
Źródło zdjęć: © Apple
19.06.2008 20:51, aktualizacja: 20.06.2008 09:42

Dla amerykańskiej firmy Klausner Technologies czerwiec okazał się nadzwyczaj udanym miesiącem: koncerny Apple, eBay i AT&T uznały jej roszczenia patentowe i najprawdopodobniej wypłacą na rzecz Klausnera milionowe należności za prawo do wykorzystywania technologii Visual Voicemail - pisze heise-online.

Dla amerykańskiej firmy Klausner Technologies czerwiec okazał się nadzwyczaj udanym miesiącem: koncerny Apple, eBay i AT&T uznały jej roszczenia patentowe i najprawdopodobniej wypłacą na rzecz Klausnera milionowe należności za prawo do wykorzystywania technologii Visual Voicemail - pisze _ heise-online _.

Właściciel firmy, Judah Klausner, który sam nazywa siebie "wynalazcą PDA", zaskarżył w grudniu ubiegłego roku trzy wspomniane korporacje i zażądał wielu milionów dolarów odszkodowania jako zadośćuczynienia za nielegalne użytkowanie chronionych technologii należących do jego przedsiębiorstwa.

Klausner jest właścicielem dwóch amerykańskich patentów o identycznych tytułach _ Telephone answering device linking displayed data with recorded audio message _ opisujących metodę, za pomocą której na urządzeniu końcowym można wybierać i odsłuchiwać zapisane wiadomości głosowe bez potrzeby uprzedniego wysłuchiwania wszystkich wcześniej nagranych komunikatów.

Apple i AT&T oferują Visual Voicemail sprzedając iPhone'a w Stanach Zjednoczonych. Także eBay stosuje omawiany patent - funkcja automatycznej sekretarki komunikatora Skype powiadamia użytkownika o nadejściu nowych wiadomości głosowych, wyświetlając powiadomienie o takim zdarzeniu.

Za zastosowanie opisanej metody w samym tylko iPhone'ie Klausner zażądał 360 milionów dolarów. Kolejnych 300 milionów domagał się od eBaya i operatorów telewizji kablowych Cablevision i Comcast, którzy także oferują usługi typu Voicemail.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)