UPC nie działa. Ogromna awaria internetu w Polsce

UPC nie działa. Ogromna awaria internetu w Polsce

UPC nie działa. Ogromna awaria internetu w Polsce
Arkadiusz Stando
27.04.2020 20:48, aktualizacja: 14.05.2020 17:36

Od kilku godzin klienci operatora UPC mają problemy z połączeniem internetowym. Około godziny 20:20 nastąpiła kolejna wielka awaria. Problemy zgłaszają użytkownicy z całej Polski.

O godzinie 20:20 wielu klientów UPC nagle utraciło całkowicie połączenie internetowe. W ciągu kilku minut pojawiło się aż 15 tysięcy zgłoszeń w serwisie downdetector.pl. Sytuacja najgorzej wygląda w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Lublinie i Szczecinie.

Po publikacji artykułu, otrzymaliśmy oficjalne stanowisko od biura prasowego UPC: "Problemy techniczne, których doświadczyliśmy w poniedziałek wieczorem, spowodowały okresowe, krótkotrwałe trudności z dostępem do internetu. Nasi inżynierowie zidentyfikowali źródło problemów i wdrożyli konfigurację, która je wyeliminowała, by zapewnić stabilne, niezakłócone funkcjonowanie usługi w przyszłości. Za wszelkie niedogodności przepraszamy."

Awaria UPC, kiedy spodziewać się naprawy problemów?

UPC wie o awarii i pracuje nad jej naprawą. Według informacji podawanych przez konto twitterowe UPC Polska, problemy powinny ustąpić około godziny 23. To jednak wstępna ocena i nie wiadomo, czy prace naprawcze się nie przedłużą.

Niektórzy użytkownicy utracili połączenie z internetem i od czasu do czasu na chwile udaje im się połączyć. Pojawiają się także komentarze sugerujące, że zmiana adresu DNS na 1.1.1.1 może pomóc.Tutaj znajdziecie pełną instrukcję, jak to zrobić.

Obraz
© Biedronka
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)