UPC nie działa. Ogromna awaria internetu w Polsce

UPC nie działa. Ogromna awaria internetu w Polsce27.04.2020 20:48
UPC nie działa. Ogromna awaria internetu w Polsce

Od kilku godzin klienci operatora UPC mają problemy z połączeniem internetowym. Około godziny 20:20 nastąpiła kolejna wielka awaria. Problemy zgłaszają użytkownicy z całej Polski.

O godzinie 20:20 wielu klientów UPC nagle utraciło całkowicie połączenie internetowe. W ciągu kilku minut pojawiło się aż 15 tysięcy zgłoszeń w serwisie downdetector.pl. Sytuacja najgorzej wygląda w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Lublinie i Szczecinie.

Po publikacji artykułu, otrzymaliśmy oficjalne stanowisko od biura prasowego UPC: "Problemy techniczne, których doświadczyliśmy w poniedziałek wieczorem, spowodowały okresowe, krótkotrwałe trudności z dostępem do internetu. Nasi inżynierowie zidentyfikowali źródło problemów i wdrożyli konfigurację, która je wyeliminowała, by zapewnić stabilne, niezakłócone funkcjonowanie usługi w przyszłości. Za wszelkie niedogodności przepraszamy."

Awaria UPC, kiedy spodziewać się naprawy problemów?

UPC wie o awarii i pracuje nad jej naprawą. Według informacji podawanych przez konto twitterowe UPC Polska, problemy powinny ustąpić około godziny 23. To jednak wstępna ocena i nie wiadomo, czy prace naprawcze się nie przedłużą.

Niektórzy użytkownicy utracili połączenie z internetem i od czasu do czasu na chwile udaje im się połączyć. Pojawiają się także komentarze sugerujące, że zmiana adresu DNS na 1.1.1.1 może pomóc.Tutaj znajdziecie pełną instrukcję, jak to zrobić.

301890893299324533
Źródło zdjęć: © Biedronka
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)