Przejechałeś na czerwonym? Ten system ci tego nie podaruje

Przejechałeś na czerwonym? Ten system ci tego nie podaruje
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.03.2012 11:11, aktual.: 29.03.2012 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaprojektowany przez wrocławską firmę Neurosoft system NeuroCar 2.0 Redlight to komputerowy system do automatycznego wykrywania i dokumentowania wykroczeń związanych z przejazdem pojazdów na czerwonym świetle. Jego głównym zadaniem jest czynny nadzór nad bezpieczeństwem ruchu drogowego.

*Zaprojektowany przez wrocławską firmę Neurosoft system NeuroCar 2.0 Redlight to komputerowy system do automatycznego wykrywania i dokumentowania wykroczeń związanych z przejazdem pojazdów na czerwonym świetle. Jego głównym zadaniem jest czynny nadzór nad bezpieczeństwem ruchu drogowego. *

System wyposażony jest w kamęrę do rejestracji ogólnego obrazu zdarzenia i kamery do szczegółowej identyfikacji pojazdów. Innowacyjność systemu polega na wykorzystaniu techniki wideo do realizacji wszystkich niezbędnych zadań: wykrycia fazy czerwonej sygnalizacji, wykrycia naruszenia w postaci przejazdu przez linię zatrzymania oraz także wykrycia przejazdu przez skrzyżowanie. Dodatkowo, dokumentacja wykroczenia, oprócz sekwencji wideo, zawiera pozyskane automatycznie dokładne dane identyfikacyjne pojazdu takie jak numer rejestracyjny, kraj pochodzenia, typ i producenta –. dzięki tym informacjom możliwe jest szybkie i bezbłędne przeprowadzenie procedury mandatowej.

Każdego roku w Polsce ginie w wypadkach drogowych około 4 tysiące osób, a blisko dziesięciokrotnie więcej osób doznaje obrażeń (dane za 201. r.). Mimo, iż statystyki pokazują od kilku lat tendencję spadkową cały czas Polska jest w niechlubnej czołówce krajów europejskich – corocznie liczba ofiar śmiertelnych to przeszło 10 na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania, w takich krajach jak Niemcy czy Holandia wartość ta jest przeszło dwa razy mniejsza (poniżej 5). Co więcej, w Polsce ginie 10 osób na 100 wypadków i jest to trzy razy więcej niż wynosi średnia europejska – jest to najwyższy wskaźnik śmiertelności wypadkach drogowych w UE.

Od 200. roku Neurosoft uruchomił produkcję systemów informatycznych z linii NeuroCar, których jednym z podstawowych zadań jest wspieranie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W efekcie powstało szereg innowacyjnych rozwiązań np. „Inteligentne Skrzyżowanie”, system do pomiaru prędkości na odcinku drogi, systemy analizy ruchu i wykrywania zdarzeń drogowych czy w końcu system wykrywania pojazdów przeciążonych (Weigh-in-Motion) oraz system wykrywania przejazdów na czerwonym świetle. Intertraffic Amsterdam 2012

Neurosoft jako jedyna firma z Polski przystąpiła do konkursu, organizowanego w ramach targów Infrastruktury Drogowej „Intertraffic Amsterdam 2012. pod tytułem „Innovation Award”. Polskie rozwiązanie zostało nominowane do nagrody głównej obok takich światowych gigantów jak firma Kapsch z Austrii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (158)