Renault R‑link najlepszym systemem multimedialno-nawigacyjnym

Renault R-link najlepszym systemem multimedialno-nawigacyjnym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.10.2013 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TomTom ma powody do radości, bowiem to Renault R-Link, wykorzystujący właśnie technologie holenderskiego producenta, został uznany za najlepszy system nawigacyjny. SBD - eksperci w badaniu rynku motoryzacyjnego, przyznali pierwszeństwo R-Linkowi przed sześcioma innymi systemami informacyjno-rozrywkowymi i nawigacyjnymi, dostępnymi na europejskim rynku.

Drugie miejsce należało do Audi Connect, trzecie do systemu Mercedes-Benz Command, czwarte - Opel IntelliLink, piąte - Toyota Touch 2 w/Go, szóste - BMW ConnectedDrive i siódme - Citroen Connect Apps.

Charles Cautley, dyrektor zarządzający działu motoryzacyjnego w TomTom jest oczywiście bardzo szczęśliwy z wyróżnienia, ale to na co zwrócił szczególną uwagę to fakt, że "Połączone systemy samochodowe stały się dla konsumentów ważnym czynnikiem przy podjęciu decyzji zakupowych." To, w jakie systemy multimedialne będzie wyposażone kupowane przez nas auto, będzie decydowało o naszym wyborze już w najbliższej przyszłości". Dotąd producenci samochodów o swoich klientów walczyli ceną, silnikiem, bogatym wyposażeniem. Teraz dochodzą do tego systemy typu infotainment, które będą miały coraz większe znaczenie.

O badaniu:

"Usability Benchmarking: Expert and consumer evaluation of connected car systems" to przeprowadzone przez SBD niezależne badania siedmiu popularnych systemów nawigacyjnych dostępnych w Europie. Badania obejmowały 20. godzin testów oraz 70 godzin badań z udziałem ekspertów i konsumentów zarejestrowanych na wideo.

Renault R-Link otrzymał ogólną ocenę 90% od ekspertów, 85% od osób niebędących ekspertami i 85% ogółem. Pozytywne oceny zostały przyznane za następujące funkcje: prosty interfejs do wprowadzania danych (HMI, interfejs człowiek-maszyna)
spójna struktura menu
rozpoznawanie mowy
informacje zwrotne od systemu
przekształcanie tekstu na mowę
aplikacja z bieżącymi wiadomościami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)