China Unicom szykuje konkurencyjny system na smartfony

China Unicom szykuje konkurencyjny system na smartfony01.03.2011 11:44
China Unicom szykuje konkurencyjny system na smartfony

dy słyszymy "system operacyjny na smartfony", myślimy w pierwszej kolejności o Androidzie, iOS-ie, najnowszej Windzie oraz webOS-ie, BlackBerry czy Symbianie (niech spoczywa w pokoju). Możliwe, że niebawem do tej listy trzeba będzie dopisać WoPhone chińskiego giganta telekomunikacyjnego.

Gdy słyszymy "system operacyjny na smartfony", myślimy w pierwszej kolejności o Androidzie, iOS-ie, najnowszej Windzie oraz webOS-ie, BlackBerry czy Symbianie (niech spoczywa w pokoju). Możliwe, że niebawem do tej listy trzeba będzie dopisać WoPhone chińskiego giganta telekomunikacyjnego.

Wall Street Journal donosi, że kontrolowany przez państwo chiński Unicom planuje oprócz zbudowania sieci 3. w Państwie Środka stworzenie również systemu operacyjnego opartego na Linuxie, który miałby konkurować z największymi graczami na rynku smartfonów oraz tabletów.

Obecnie China Unicom posiada 169,7 miliona abonentów, w tym 15,5 wykorzystujących możliwości sieci 3G. Jego największy konkurent ma ich 589,3 miliona (z czego 22,6 w 3G), jednak przy zapowiedzianym już wsparciu producentów sprzętu takich jak HTC, Samsung, Motorola, ZTE czy Huawei oraz cały czas rosnącym popycie na "komórki z Internetem", Unicom nie powinien mieć problemu z podbojem rynku i tym samym znalezieniem chętnych do zakupu smartfonów z nowym systemem operacyjnym.

Może się to wydać dziwne, ale skoro Chińczycy upierają się przy stworzeniu nowego systemu i to opartego na Linuksie, to może dobrym pomysłem byłoby odkupić już gotowy od Nokii?

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)