China Unicom szykuje konkurencyjny system na smartfony

China Unicom szykuje konkurencyjny system na smartfony

01.03.2011 11:44, aktual.: 01.03.2011 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

dy słyszymy "system operacyjny na smartfony", myślimy w pierwszej kolejności o Androidzie, iOS-ie, najnowszej Windzie oraz webOS-ie, BlackBerry czy Symbianie (niech spoczywa w pokoju). Możliwe, że niebawem do tej listy trzeba będzie dopisać WoPhone chińskiego giganta telekomunikacyjnego.

Gdy słyszymy "system operacyjny na smartfony", myślimy w pierwszej kolejności o Androidzie, iOS-ie, najnowszej Windzie oraz webOS-ie, BlackBerry czy Symbianie (niech spoczywa w pokoju). Możliwe, że niebawem do tej listy trzeba będzie dopisać WoPhone chińskiego giganta telekomunikacyjnego.

Wall Street Journal donosi, że kontrolowany przez państwo chiński Unicom planuje oprócz zbudowania sieci 3. w Państwie Środka stworzenie również systemu operacyjnego opartego na Linuxie, który miałby konkurować z największymi graczami na rynku smartfonów oraz tabletów.

Obecnie China Unicom posiada 169,7 miliona abonentów, w tym 15,5 wykorzystujących możliwości sieci 3G. Jego największy konkurent ma ich 589,3 miliona (z czego 22,6 w 3G), jednak przy zapowiedzianym już wsparciu producentów sprzętu takich jak HTC, Samsung, Motorola, ZTE czy Huawei oraz cały czas rosnącym popycie na "komórki z Internetem", Unicom nie powinien mieć problemu z podbojem rynku i tym samym znalezieniem chętnych do zakupu smartfonów z nowym systemem operacyjnym.

Może się to wydać dziwne, ale skoro Chińczycy upierają się przy stworzeniu nowego systemu i to opartego na Linuksie, to może dobrym pomysłem byłoby odkupić już gotowy od Nokii?

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)