PowerFolder - synchronizacja na zawołanie

PowerFolder - synchronizacja na zawołanie

26.05.2009 23:30, aktual.: 27.05.2009 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością korzystasz z kilku komputerów (stacjonarne w biurze i domu, przenośny w podróży), nie rozstajesz się ze smartfonem... Czy pomyślałeś już, jak bardzo porządna usługa synchronizacji dokumentów może ułatwić ci życie?

W Internecie funkcjonuje wiele serwisów świadczących usługi synchronizacji dokumentów - SugarSync, GoodSync, Windows Live czy Mobile Me to niektóre z nich. Oferują one mniejszą lub większą funkcjonalność, jednak każda z nich w pewnym momencie zawodzi (nie synchronizowanie wszystkich plików, powolne działanie, nie radzenie sobie z dużymi plikami, słaba współpraca z zewnętrznymi nośnikami danych, brak obsługi różnych platform systemowych itd.).

W warunkach kryzysu ekonomicznego do wymienionych zarzutów można dołożyć też koszt zakupu licencji na oprogramowanie klienckie, umożliwiające synchronizację i archiwizację plików. Zainteresowanych bezpłatną usługą synchronizacji odsyłamy do narzędzia PowerFolder, które - chociaż posiada mało efektowny interfejs - charakteryzuje się prostotą obsługi i wydajnością działania. Dzięki temu programowi możesz mieć pewność, że najważniejsze pliki (np. multimedia czy dokumenty pakietu biurowego) znajdziesz zawsze na wyciągnięcie ręki.

Osobna wzmianka należy się e-mailom, kalendarzowi i kontaktom. Pod względem obsługi wymienionych typów danych - co by nie mówili użytkownicy-fani Linuksa i open source - nie ma mocnych na rozwiązania Microsoftu, Exchange'a i Outlooka . Klient poczty elektronicznej dodatkowo wzbogacony o mechanizm wyszukiwawczy Google Desktop staje się jeszcze potężniejszym narzędziem.

W wypadku korzystania z wielu zróżnicowanych urządzeń rośnie szansa na to, że najbardziej potrzebnego w danej chwili dokumentu czy folderu akurat nie będzie pod ręką. Bezproblemowy dostęp do danych, zapewniany dzięki synchronizacji plików, pomoże ci oszczędzić czas, pieniądze i wiele nerwów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)