Microsoft stawia na VoIP

Microsoft stawia na VoIP

Microsoft stawia na VoIP
17.05.2007 23:54, aktualizacja: 18.05.2007 12:11

Microsoft zapowiedział wprowadzenie oprogramowania i urządzeń, które pozwolą na wyeliminowanie tradycyjnego telefonu z biur. Zestawy będą składały się z aplikacji, telefonu podłączanego do portu USB oraz słuchawek Bluetooth. Oprogramowanie będzie działało na zasadzie komunikatora.

Gigant z Redmond współpracuje z dziewięcioma wielkimi producentami sprzętu, w tym z Samsungiem oraz NEC, opracowując urządzenia kompatybilne z nowymi produktami Microsofu.

Ideą nowego rozwiązania jest połączenie w jeden spójny system funkcjonalności telefonu, poczty elektronicznej i komunikatora internetowego. Przedsiębiorstwa będą mogły zrezygnować z osobnego oprogramowania dla każdego typu komunikacji.

Wszystkie nowe urządzenia - telefon USB i słuchawkę Bluetooth - dostarczy firma NEC. Microsoft zapowiedział również integracje rozwiązania z pakietem Office, co powinno znacznie ułatwić współpracę nad dokumentami ich obieg w firmie oraz komunikację między pracownikami.

Inni producenci sprzętu współpracujący z Microsoftem to ASUS, Plantronics, Polycom, Tatung i Vitelix. Oficjalne prezentacje nowych produktów odbędą się w tym tygodniu na Microsoft Windows Hardware Engineering Conference w Los Angeles.

Microsoft przewiduje, że w ciągu najbliższych trzech lat nastąpi prawdziwy boom na usługi oparte o VoIP, co w konsekwencji wygeneruje miliardowe zyski dla firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)