Czekasz na przesyłkę? Uważaj na wiadomości od “kuriera”

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na wiadomości od “kuriera”

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na wiadomości od “kuriera”
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | www.BillionPhotos.com
Adam Bednarek
18.01.2018 09:11, aktualizacja: 18.01.2018 09:42

Oszuści znowu podszywają się pod kurierów. Szczególnie narażeni są ci, którzy czekają na paczkę. Cyberprzestępcy znaleźli jednak sposób na to, by zainfekowaną wiadomością zainteresować też przypadkowe ofiary.

Oszuści w swoich wiadomościach podszywają się pod firmę kurierską DHL - ostrzega portal niebezpiecznik.pl. Łatwym celem są osoby, które regularnie korzystają z usług kuriera i mogą nie pamiętać, o jaką dokładnie przesyłkę chodzi. Treść podrobionej wiadomości jest jednak na tyle niepokojąca, że kliknąć mogą nawet ci, którzy nie spodziewają się przesyłek. Obawiać trzeba się maili z tytułem "Agencja Celna DHL".

W fałszywej wiadomości oszuści informują o nieudanej próbie dostarczenia przesyłki. I wysyłają link do faktury, wynoszącej ponad 800 zł.. Kwota jest na tyle duża, że potencjalna ofiara, która nie korzysta z usług kurierskich, może się zaniepokoić i kliknąć w link “Pobierz fakturę”, by dowiedzieć się, o co chodzi.

Właśnie na to liczą cyberprzestępcy. W mailu znajduje się link do serwisu Dropbox, z którego pobierany jest złośliwy plik Javascript.

Obraz
© Niebezpiecznik.pl

Portal Niebezpiecznik pokazał, jak wygląda fałszywy mail od oszustów podszywających się pod firmę DHL

Oszustwo może i jest typowe, ale duża suma może zawrócić w głowie i po prostu przestraszyć potencjalne ofiary. Właśnie dlatego cyberprzestępcy mogą okazać się skuteczni. Uważajcie na fałszywe maile i ostrzeżcie znajomych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)