Synchronizacja i dzielenie się kontaktami z telefonów

Synchronizacja i dzielenie się kontaktami z telefonów

Synchronizacja i dzielenie się kontaktami z telefonów
19.02.2009 11:35, aktualizacja: 19.02.2009 11:56

Gdańska firma Contails uruchomiła wersję testową internetowego serwisu Contails.com służącego do współdzielenia list kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach komórkowych, programach pocztowych, na stronach internetowych, w komunikatorach czy w notesach.

Dzięki Contails.com użytkownicy będą mogli bezpiecznie przechowywać i dzielić się w Internecie swoimi kontaktami jak również uzyskiwać kontakty swoich znajomych, w szczególności brakujące lub bardziej aktualne detale, np. nowy numer telefonu, czy adres e-mail. Dodatkowo, używając serwisu można łatwo i za darmo zsynchronizować listy kontaktów przechowywane w kilku miejscach, np. w pamięci kilku aparatów telefonicznych. Serwis został przygotowany w kilku wersjach językowych - polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Podstawową funkcją nowego serwisu jest gromadzenie i wymiana kontaktów z innymi. W tym celu Contails.com zostało wyposażone w bogaty zestaw narzędzi społecznościowych. Użytkownik może pozyskać wybrane kontakty od innej osoby lub porosić o dodatkowe szczegóły kontaktowe wspólnego znajomego. Dzięki Contails.com możliwe jest też stałe uzupełnianie posiadanych danych. System może m.in. wskazać, który z naszych przyjaciół zna poszukiwany przez nas adres czy numer telefonu.

Wśród wielu użytecznych funkcji jest m.in. etykietowanie kontaktów. Dzięki temu możliwe jest przypisanie wybranych kontaktów do wielu różnych grup (znajomi, praca, rodzina itp.). Użytkownikom kilku aparatów telefonicznych etykiety umożliwiają określenie, które kontakty powinny zostać załadowane do którego z aparatów, które do wszystkich, a które z nich są przeznaczone wyłącznie do importu przez program pocztowy.

Serwis jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju. Już teraz udostępniony został publiczny interfejs API umożliwiający realizację podstawowych funkcji związanych z kontaktami. Trwają też prace nad dodaniem kolejnych funkcjonalności, m.in. automatycznego sugerowania znajomości, rozszerzonych możliwości synchronizacji.

Podstawowe funkcje Contails.com:
• Dodawanie i import list kontaktów z telefonów komórkowych, programów pocztowych, systemów e-mail bezpośrednio lub przez import plików w popularnych formatach.
• Łączenie kontaktów w znajomości z innymi użytkownikami serwisu
• Określanie, którzy znajomi posiadają interesujący nas kontakt w trakcie wyszukiwania
• Uzupełnianie posiadanych kontaktów z pomocą innych użytkowników, którzy na swoich listach mają kontakty do tych samych osób
• Synchronizacja uaktualnianych kontaktów z listami w telefonach i w programach pocztowych
• Etykietowanie kontaktów i grupowanie ich z przypisaniem do posiadanych aparatów telefonicznych, grup znajomych
• Archiwizacja i eksport kontaktów umożliwiający załadowanie ich do nowego telefonu, import do programu pocztowego lub dowolnego systemu zarządzania bazą kontaktów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)