Ponad połowa urządzeń Apple ma iOS 10

Ponad połowa urządzeń Apple ma iOS 10
Źródło zdjęć: © Apple

17.10.2016 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple poinformował, że już ponad 54% aktywnych urządzeń z iOS-em ma zainstalowaną najnowszą, 10. wersję systemu.

Oznacza to, że proces aktualizacji realizowany jest jeszcze szybciej niż w przypadku zeszłorocznej premiery iOS 9. Oficjalna wysyłka aktualizacji ruszyła 13 września - od tego czasu każdy może zainstalować nową wersję. Wcześniej z nowego systemu korzystać mogły osoby zapisane do programu developerskiego Apple'a.

Okazuje się jednak, że nie każdemu się opłaca aktualizacja do nowszej wersji iOS - o wynikach testów prędkości iOS 10 na różnych modelach iPhone'a przeczytasz w TYM ARTYKULE.

Co warto dodać, podana przez Apple'a statystyka dotyczy użytkowników aktywnie korzystających ze swoich urządzeń. Dane zebrane zostały 7 października na podstawie logowań do sklepu z aplikacjami Apple App Store. Aktualizacje są jednak realizowane niezależnie od sklepu i zewnętrzne firmy analityczne szacują, że z iOS 10 korzysta więcej osób, niż deklarowane przez Apple'a 54 procent.

Według AppLovin, wrzesień zamknięty został na poziomie 55%, a według statystyk Mixpanelu z ostatnich dni, użytkownicy iOS 10 stanowią aż 67,5% posiadaczy urządzeń mobilnych Apple'a.

Oficjalne dane producenta skierowane są przede wszystkim do twórców aplikacji, którzy na bazie popularności platform oceniają jakie funkcje mogą wprowadzić już teraz, a z jakimi (związanymi z nowszym systemem) warto jeszcze poczekać. Według Apple'a drugie miejsce zajmuje iOS 9 (38% użytkowników), a ze starszych wersji systemu niż 9. i 10. korzysta zaledwie 8% użytkowników smartfonów i tabletów producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)