Apple iOS 10: premiera 13 września

Apple iOS 10: premiera 13 września
Źródło zdjęć: © Apple

08.09.2016 01:27, aktual.: 08.09.2016 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas zakończonej wczoraj konferencji Apple'a, sam Tim Cook ogłosił, że iOS 10jest największą aktualizacją ich mobilnego systemu w historii firmy. jak jest prawda i czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, dowiemy się już za niespełna tydzień

Niestety największa zmiana oraz najwięcej nowych funkcjonalności znajdziemy w głosowej asystentce Siri, która niestety dalej działa tylko i wyłącznie w języku angielskim. Dzięki nowym funkcjom, jeśli się wybierzemy do USA, to Siri zamówi nam chociażby transport. Ale jeśli znamy język Shakespeare'a, to możemy podyktować Siri SMS, którego ładnie napisze za nas a następnie wyśle, gdzie jej każemy. Siri przeczyta nam również wiadomości, które otrzymaliśmy, a nawet przepisze wiadomości ze skrzynki poczty głosowej. Niestety, jak zaznaczyliśmy na początku - wszystko po angielsku.

Z funkcji, które pojawią się w naszym kraju warto wymienić chociażby Universal Clipboard, czyli uniwersalny schowek, dzięki któremu przenoszenie zawartości z iPhone'a na Mac OS (i na odwrót) stanie się banalnie proste. Udoskonalone zostały również Mapy. Teraz nawigacja w telefonie będzie w stanie pokazać nam utrudnienia w ruchu oraz korki, ale prawdopodobnie tylko na terenie USA.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj: iOS 10: nadchodzą ogromne zmiany.

Źródło: Chip.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także