iOS 6 - ponad 200 nowych funkcji

iOS 6 - ponad 200 nowych funkcji
Źródło zdjęć: © chip.pl

12.06.2012 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa, szósta edycja systemu operacyjnego iOS zawiera całą masę nowości. Najbardziej zyskała chyba Siri - wirtualna asystentka, która odpowiada na wszystkie pytania, czasem nie do końca tak, jakby życzyło sobie tego Apple.

Nowa Siri pozwoli użytkownikowi uruchamiać aplikacje - wystarczy powiedzieć, który program chce się uruchomić, a Siri zajmie się resztą. Ponadto aplikacja została "zintegrowana" z trybem samochodowym. Aplikację będziemy mogli uruchomić za pomocą specjalnego przycisku, nawet jeśli już prowadzimy samochód. Integrację zapowiedziały już takie tuzy samochodowego świata, jak BMW, Audi, Landrover i General Motors.

iOS 6 będzie także głęboko zintegrowany z portalem społecznościowym Facebook, na podobnych zasadach jak już teraz zintegrowany jest Twitter.

Kolejną funkcją, która już od dawna była wyczekiwana, jest możliwość wykonywania wideopołączeń FaceTime poprzez sieci komórkowe. Nie będziemy więc ograniczeni w tym zakresie przez dostępność połączeń WiFi.

Następna nowość ucieszy przede wszystkim blogerów. Przeglądarka Safari w nowym systemie operacyjnym iOS pozwoli na uploadowanie zdjęć bezpośrednio na strony internetowe, jak Facebook czy systemy WordPress.

Passbook jest tymczasem zupełnie nową aplikacją, która w jednym miejscu pozwoli nam przechować karty pokładowe, bilety do kina, bony w cyfrowej postaci.

Ostatnią nowością są antycypowane mapy 3. z nawigacją. Potwierdzono, że Apple zrezygnowało z usług Google Maps, a w zamian uruchomi swoje własne mapy wraz z opiniami z serwisu Yelp i sytuacją na drodze raportowanymi przez użytkowników.

Apple iOS 6 w wersji beta jest dostępny już dzisiaj, natomiast na finalną wersję zaczekamy do jesieni.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Intel: cztery rdzenie na Androidzie to pomyłka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)