iOS 10.2 gotowy do pobrania – jakie zmiany wprowadził Apple?

iOS 10.2 gotowy do pobrania – jakie zmiany wprowadził Apple?
Źródło zdjęć: © Apple

13.12.2016 11:42, aktual.: 13.12.2016 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iOS 10.2 to już druga duża aktualizacja systemu operacyjnego udostępnionego przeza Apple’a we wrześniu tego roku. Dzięki niej użytkownicy iPhone’ów dostaną nową aplikację TV, nowe emotikony oraz aplikacja aparat ma działać nieco wygodniej.

iOS 10.2 – najważniejsza nowść tylko w USA

Cóż, jeszcze zapewne trochę potrwa zanim dla Apple’a kraje będą równie ważne w czasie przygotowywania aktualizacji swojego systemu, co USA. Macosze traktowanie, nie tylko Polski przez amerykanów widać mocno przy okazji najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego iPhone’ów, iOS do wersji 10.2. Chodzi o najważniejszą zmianę, która nawet w polskim komunikacie, jest wymieniana na pierwszym miejscu – chodzi o aplikację o nazwie TV, która dostępna jest jedynie za oceanem. Jak czytamy, pozwala ona „cieszyć się programami TV i filmami od różnych dostawców wideo w jednym miejscu” – szkoda tylko, że nie u nas. No cóż, na szczęście pozostało nam jeszcze sporo innych zmian, które trafiły na listę opublikowaną przez Apple’a.

iOS 10.2 – tylko emotikony na pocieszenie?

Wśród nowości w iOS 10.2 jedną z ważniejszych – zważywszy na kolejność pojawienia się na liście zmian – jest implementacja emotikon z Unicode 9.0, tak dobrze czytacie, jedną z ważniejszych rzeczy zmienionych w systemie operacyjnym Apple’a są emoji. Jak pisze sam Apple, nowe obrazki są „jeszcze ładniejsze i bardziej dopracowane”. Prócz zmian stylistycznych, na listę piktogramów trafi ponad sto nowych emoji przedstawiających osoby, różnego rodzaju jedzenie, a nawet zwierzęta, sporty i zawody.

Szczęśliwie lista zmian nie skończyła się na emotikonach i aplikacji, której nie będziemy mieli przez najbliższe lata. Uaktualnienie sięgnęło również aplikację Zdjęcia i Aparat. W tej ostatniej porawiona została stabilizacja obrazu oraz zwiększono liczbę klatek na sekundę w trybie Live Photo. Prócz tego poprawiono również sortowanie zdjęć i rozdzielanie ich do odpowiednich katalogów.

iOS 10.2 – reszta zmian ledwo zauważalna

W aplikacji Wiadomości pojawią się nowe animacje, które mają ułatwić obchodzenie różnych uroczystości oraz, jeśli ktoś ma z tym problem, to również wyrażenie miłości. W programie Muzyka mamy łatwiejszy dostęp do opcji mieszania oraz powtarzania utworów na playliście.

Obraz
© Apple

Większość zmian jest jednak kosmetyczna i praktycznie niezauważalna dla przeciętnego użytkownika. Jeśli jesteście zainteresowani dokładną listą zmian i poprwek w systemie operacyjnym iOS 10.2, możecie je wszystkie znaleźć na stronie Apple’a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)