Policja ostrzega przed eksplodującymi automatami

Policja ostrzega przed eksplodującymi automatami

Policja ostrzega przed eksplodującymi automatami
Źródło zdjęć: © calvinbasti / flickr.com / CC
31.05.2013 09:34, aktualizacja: 31.05.2013 11:28

Policja ostrzega przed mogącymi eksplodować automatami biletowymi Deutsche
Bahn. Chcąc zrabować utarg, przestępcy zaklejają wszystkie otwory taśmą, a następnie napełniają
automaty gazem, by wywołać wybuch. Eksplozja może jednak nastąpić z opóźnieniem.

Mieszanka gazu i powietrza nie zawsze od razu wywołuje eksplozję - powiedział w czwartek rzecznik Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA) w Hesji, Udo Buehler, telewizji ZDF. Nie można wykluczyć, że do wybuchu dojdzie później, co stanowi duże zagrożenie dla osób kupujących bilety. "To bardzo niebezpieczne" - podkreślił Buehler.

Jak zaznaczył, na terenie kraju związkowego Hesja doszło do 1. prób obrabowania automatów za pomocą gazu. W sześciu przepadkach nie doszło do eksplozji - powiedział rzecznik LKA. Podobne przypadki zanotowano między innymi w Turyngii.

Władze niemieckiej kolei zapowiedziały częstsze kontrole dworców z automatami, szczególnie w miejscach o mniejszym natężeniu ruchu. Jak twierdzi policja, problem dotyczy głównie automatów biletowych na mniejszych stacjach na prowincji. Policja nie wpadła jeszcze na ślad przestępców.

Rzecznik Deutsche Bahn powiedział, że złodzieje nie mogą liczyć na duże łupy, gdyż większość pasażerów płaci za bilet kartą bankową. Jednak straty spowodowane przez przestępców są duże, ponieważ nowy automat biletowy kosztuje kilkadziesiąt tysięcy euro.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)