Wybrał się na pole. Natknął się tam na tajemniczy przedmiot

Wybrał się na pole. Natknął się tam na tajemniczy przedmiot

Traktor, ciągnik na polu, rolnik, rolnictwo
Traktor, ciągnik na polu, rolnik, rolnictwo
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
29.11.2021 09:36, aktualizacja: 24.02.2022 15:58

Prace polowe często wiążą się z dokonywaniem ciekawych znalezisk. Ziemia uprawiana latami z czasem zaczyna odkrywać swoje tajemnice, pozwalając nietypowym przedmiotom ujrzeć światło dziennie. Nie inaczej było w Stabrowie.

Jeden z mieszkańców Stabrowa, wsi w województwie lubelskim, poinformował policję o tym, że natknął się na polu na nietypowy przedmiot. Był to pocisk, który w ziemi tkwił od kilkudziesięciu lat - pochodzi on z czasów drugiej wojny światowej. Rolnik, na którego ziemi pocisk odnaleziono, miał dużo szczęścia, że pocisk nie wybuchł podczas prac polowych.

Odnaleziony przez mężczyznę niewybuch miał solidne rozmiary. Jego średnica wynosiła 8 centymetrów, a długość to aż pół metra. Niedaleko pocisku odnaleziono także łuskę. Na miejsce wezwany został patrol saperski. Do tego czasu teren był zabezpieczany przez policję, aby nikt niepowołany nie podszedł do niebezpiecznego znaleziska.

Policja przypomina, że jeśli natkniemy się na przedmiot, który naszym zdaniem może być niewybuchem, zawsze należy wezwać odpowiednie służby. Czyli właśnie policjantów. W razie potrzeby to oni wezwą na miejsce saperów. Do czasu przyjazdu na miejsce policji konieczne jest zabezpieczenie terenu, by do niewybuchu nie miały dostępu osoby trzecie.

Niewybuch z pola
Niewybuch z pola© Policja
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)