Katastrofa szybowca w Polsce. 18‑letni pilot jest w ciężkim stanie

Katastrofa szybowca w Polsce. 18-letni pilot jest w ciężkim stanie

10.07.2020 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Laszkach na Podkarpaciu doszło do groźnego wypadku. Szybowiec, za którego sterami zasiadał 18-latek, rozbił się tuż po starcie. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 20:00 w Laszkach na Podkarpaciu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas startu szybowiec najprawdopodobniej wpadł w korkociąg. Za sterami zasiadał 18-letni pilot, który odbywał lot szkoleniowy.

Mężczyzna nie był w stanie opanować sytuacji i jego samolot z dużą siłą uderzył w ziemię. Szybowiec rozbił się na kawałki, a 18-latek z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Obraz
© Policja

- Lot szkoleniowy wykonywał 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala - potwierdziła asp. szt. Anna Długosz w rozmowie z TVP Info.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowały służby ratunkowe. Przeprowadzono oględziny oraz sporządzono dokumentację. Policjanci przesłuchali również świadków. Dyżurny policji powiadomił o zdarzeniu Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)