Olsztyn: 18‑latek zaatakował taksówkarza śrubokrętem. Grozi mu dożywocie

Olsztyn: 18-latek zaatakował taksówkarza śrubokrętem. Grozi mu dożywocie
Źródło zdjęć: © Policja

21.08.2019 12:15, aktual.: 21.08.2019 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejny napad na taksówkarza. 18-latek z Biskupca zaatakował 56-letniego kierowcę i ukradł mu samochód. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu – poinformowała kom. Izabela Niedźwiedzka – Pardela z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 18-latka, który w sobotę wieczorem przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu zaatakował kierowcę zajmującego się przewozem osób. Mężczyzna ukradł taksówkarzowi samochód i portfel. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dramatyczne sceny w okolicach Biskupca

Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w sobotę wieczorem w okolicach Biskupca w województwie warmińsko-mazurskim. 18-latek wynajął kierowcę przewozu osób, by dostać się do pobliskiej miejscowości, gdzie miał się spotkać z kolegą. Gdy samochód wyjechał na boczną drogę, znajdującą się daleko od zabudowań, napastnik wyciągnął śrubokręt i zaatakował nim 56-letniego taksówkarza.

Groził mu i zażądał od niego oddania samochodu. 56-letniemu pokrzywdzonemu udało się wybiec z pojazdu, gdzie kilka metrów dalej został ponownie zaatakowany przez napastnika. Sprawca ukradł mu kluczyki od samochodu oraz portfel z zawartością 1500 złotych, a następnie odjechał skradzionym pojazdem w nieznanym kierunku
kom. Izabela Niedźwiedzka – PardelaKomenda Miejska Policji w Olsztynie.

Napadnięty kierowca zdołał dojść o własnych siłach do najbliższych zabudowań i wezwać pomoc. Z licznymi obrażeniami głowy i tułowia trafił do szpitala.

Młodemu sprawcy grozi dożywocie

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Powiadomione zostały wszystkie jednostki policji w regionie. Po czterech godzinach, na jednej z olsztyńskich ulic, policjantom udało się schwytać 18-latka. Skradzionym samochodem podróżował po mieście wraz z czterema pasażerami.

Mężczyzna w momencie zatrzymania był trzeźwy. Jak się okazało, dwa tygodnie temu stracił prawo jazdy za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi mu kara dożywocia.

Kamera w taxi może wystraszyć napastnika

Wydarzenie z okolic Biskupca to kolejny przypadek napadu na taksówkarza w krótkim odstępie czasu. W Pruszkowie koło Warszawy, dwójka nastolatków dopuściła się podobnego czynu. Zostali ujęci dzięki kamerze zainstalowanej w pojeździe. Wideo z napadu można zobaczyć poniżej.

Instalacja kamery w taksówce może pomóc w ujęciu sprawcy napadu, a jednocześnie jemu zapobiec. Napastnicy wiedząc, że ich czyn może zostać zarejestrowany, mogą zrezygnować z chęci popełnienia przestępstwa. Jak rejestracja jazdy z pasażerami ma się do RODO? Co na temat instalacji kamer w taksówkach sądza ich kierowcy? Na te inne pytania możecie znaleźc odpowiedź czytając ten artykuł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)