Policja będzie ostrzegać przed piractwem - na razie na Warmii i Mazurach

Policja będzie ostrzegać przed piractwem - na razie na Warmii i Mazurach

Policja będzie ostrzegać przed piractwem - na razie na Warmii i Mazurach
Źródło zdjęć: © policja
05.04.2008 10:30, aktualizacja: 07.04.2008 10:43

Policjanci z Warmii i Mazur planują zorganizować akcję "Nie ściąg@j na siebie kłopotów". W jej ramach prowadzone będą akcje uświadamiające i edukacyjne ostrzegające przed przestępstwami komputerowymi, w tym przed nielegalnym udostępnianiem treści w Internecie.

Jak można przeczytać na stronie - http://www.policja.pl/portal/pol/1/18258/34nie_sciagj_na_siebie_klopotow34.html Komendy Głównej Policji, w akcję włączy się reprezentujący Koalicję Antypiracką Hirek Wrona, DJ Eprom, grupa hip-hopowa Afront, Allegro, fundacja Kidprotect.pl i Microsoft. Akcja skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

W jej trakcie policjanci zwalczający przestępczość komputerową, internetową i intelektualną będą tłumaczyć, jak ustrzec się przed rozmaitymi pokusami związanymi z komputerem: pobieraniem nielegalnych treści, instalacją pirackiego oprogramowania, a także "testowaniem" zabezpieczeń innych maszyn czy ośmieszaniem innych - http://www.pcworld.pl/news/143811.html lub wysyłaniem pod ich adresem pogróżek.

Jak dowiadujemy się ze strony, "funkcjonariusze wspólnie z sojusznikami liczą na spadek liczby popełnianych przestępstw związanych z komputerem i Internetem, gdzie sprawcami są nieletni."

Podczas akcji odbędą się pogadanki, konkursy i pokazane zostaną prezentacje multimedialne. Jej zwieńczeniem ma być koncert DJ Eproma i Afrontu.

Dodatkowe informacje: "Nie ściąg@j na siebie kłopotów - http://www.policja.pl/portal/pol/1/18258/34nie_sciagj_na_siebie_klopotow34.html"

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)