Polak przed telewizorem lubi różnorodność

Polak przed telewizorem lubi różnorodność

Polak przed telewizorem lubi różnorodność
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Monika Rosmanowska
08.03.2019 19:16

Ponad połowa Polaków wieczory spędza na kanapie przed telewizorem. W sumie aż 4 godziny dziennie, co daje nam trzecie miejsce w Europie. Co więcej, aż 70 proc. z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Orange pyta o nasze przyzwyczajenia, a na odpowiedzi reaguje nową ofertą.

58 proc. Polaków wieczory najczęściej spędza przed telewizorem – wynika z badania przeprowadzonego przez Orange. Na kanapie najczęściej zalegamy całą rodziną tocząc boje o pilota. Co drugi z nas kanapowe konflikty rozwiązuje wybierając program, który odpowiada wszystkim członkom rodziny. Co trzeci zaś ogląda programy na kilku urządzeniach równocześnie (np. na tabletach i smartfonach). Najchętniej oglądamy filmy, seriale i wydarzenia sportowe. Z bliskimi i wieczorem. Aż dwie trzecie badanych nie wyobraża też sobie życia bez telewizora.

950 tys. oglądających

Ci, którzy wieszczą koniec tradycyjnej telewizji, powinni się jeszcze wstrzymać z ogłoszeniem wyroku. 94 proc. ankietowanych ogląda telewizję linearną. Liczba tych, którzy decydują się na online rośnie odwrotnie proporcjonalnie do wieku. Największy odsetek oglądających jest w pokoleniu Y – 15 proc., a w pokoleniu X spada do 12 proc. Co ciekawe, najmłodsze pokolenie Z spędza wieczory, grając głównie w gry komputerowe (co piąty ankietowany). Co dziesiąty ogląda telewizję online.

– Nie zauważamy spadku znaczenia telewizji tradycyjnej na rzecz telewizji online. W Wielkiej Brytanii dwa lata temu obie krzywe przecięły się. W Polsce musimy na to jeszcze trochę poczekać – mówi Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego w Orange.

Obraz
© Materiały prasowe

W ciągu dwóch lat od wprowadzenia pakietu Orange Love (telewizja, internet, telefon stacjonarny i abonament komórkowy w jednym) liczba osób, które zdecydowały się na jeden z dostępnych pod tą marką pakietów wzrosła do 1,2 mln. Z telewizji od Orange korzysta już 950 tys. klientów.
Teraz firma idzie dalej.

– Dziś obserwujemy segment rynku premium. Ludzie chętnie sięgają po tego rodzaju rozwiązania. Po dwóch latach od wejścia na rynek Orange Love, kiedy klienci mogli zorientować się, co to jest i jak działa, nastał dobry moment, żeby zdywersyfikować ofertę – tłumaczy prezes Gaca.

Dywersyfikacja oznacza wprowadzenie dwóch nowych pakietów: Extra i Premium z jeszcze bogatszą ofertą telewizyjną. – Widzimy, że dziś telewizja cieszy się dużą popularnością. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić nowe pakiety skierowane właśnie do tych, którzy cenią sobie szeroki wybór atrakcyjnych treści – zwraca uwagę Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Jeszcze więcej telewizji

Tańszy pakiet Orange Love Extra (od 149,99 zł miesięcznie) to internet domowy, w tym światłowód, wraz ze Smart Wi-Fi, 168 kanałów telewizji, w tym 100 w jakości HD, bogata biblioteka treści w jakości 4K, a także usługa Orange TV Go, czyli dostęp do telewizji Orange na urządzeniach mobilnych. Wśród kanałów TV klienci znajdą m.in. Eleven Sports i Polsat Sport HD. W abonamencie komórkowym klienci otrzymują internet bez limitu oraz smartfon Huawei Y6 2018 za 1 zł.

Droższy – Orange Love Premium (od 219 zł miesięcznie) to jeszcze więcej kanałów telewizyjnych (181, w tym 113 w jakości HD), telewizja i VOD w jakości 4K, mobilny dostęp do wybranych treści w Orange TV GO oraz HBO GO. W pakiecie są także wszystkie kanały Canal+ i HBO.

Obraz
© Materiały prasowe

Ci, którzy zdecydują się na jeden z pakietów w abonamencie komórkowym, mogą też kupić smartfony w najniższych na rynku cenach: Samsung Galaxy S10+ (167 zł miesięcznie z Orange Love Extra) oraz iPhone XR 64 GB (145 zł miesięcznie z Orange Love Premium). Klienci Premium związani umową na 24 miesiące mogą też wybrać telewizor Smart TV LG 55’ 4K z miesięczną ratą w wysokości 71 zł lub Notebook HP 255 G6 za 62 zł miesięcznie.

W tej samej co dotychczas cenie dostępne są także dwa wcześniejsze rozwiązania – jednak pod nową nazwą. To Orange Love Standard za 99,99 zł oraz Orange Love Mini (internet i abonament komórkowy) za 79,99 zł miesięcznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)