Cisco: dwa nowe urządzenia w technologii 802.11ac i platforma aplikacji w chmurze

Cisco: dwa nowe urządzenia w technologii 802.11ac i platforma aplikacji w chmurze

Cisco: dwa nowe urządzenia w technologii 802.11ac i platforma aplikacji w chmurze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.06.2012 16:22, aktualizacja: 28.06.2012 11:47

Cisco zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch nowych urządzeń obsługujących technologię 802.11ac - rutera Linksys Smart Wi-Fi EA 6500 oraz Universal Media Connectora. Pojawi się także platforma aplikacji w chmurze.

Ruter Linksys Smart WiFi EA650. łączy technologię 802.11ac z platformą Cisco Connect Cloud. Laptopy i smartfony w technologii 802.11ac zaczną pojawiać się na rynku pod koniec 2012 roku. Użytkownicy telewizorów Smart TV, konsol do gier i innych urządzeń multimedialnych mogą korzystać z zalet nowej technologii 802.11ac, podłączając je do rutera przy pomocy uniwersalnego złącza multimedialnego Linksys WUMC710.

Wydajność bezprzewodowej sieci następnej generacji

Nowy ruter Linksys Smart WiFi EA650. z technologią AC współpracuje ze wszystkimi starszymi sieciami bezprzewodowymi i urządzeniami w standardzie 802.11a/b/g/n. Dzięki temu, właściciele nowych produktów Linksys 802.11ac mogą być spokojni o to, czy będą one w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami WiFi.

Gdy do sprzedaży trafią nowe urządzenia 802.11ac, takie jak smartfony i tablety, klienci będą mogli w pełni wykorzystać nowe możliwości i przepustowość 802.11ac oferowaną przez ruter Linksys EA6500.

Ruter Linksys Smart WiFi EA650. ma sześć wewnętrznych anten 3D, które zapewniają takie same parametry transmisji niezależnie od tego, czy jest ustawiony na biurku, czy zamontowany na ścianie. Ponadto ruter ma nowy, elegancki wygląd inspirowany nagradzanym modelem Linksys E4200.

Standard dobry do wideo i urządzeń przenośnych

802.11ac jest nową technologią sieci WiFi, która została opracowana na potrzeby gwałtownego wzrostu popularności plików wideo i rosnącej liczby urządzeń bezprzewodowych. Firma Cisco przewiduje, że w 201. roku na całym świecie będzie podłączonych 16 miliardów tego typu urządzeń. W trybie online będzie wyświetlane 1,2 mln minut wideo na sekundę. Nowa technologia bezprzewodowa została zaprojektowana po to, by podnieść prędkość, zasięg i niezawodność transmisji oraz ograniczyć zużycie energii przez urządzenia przenośne.

Universal Media Connector

Universal Media Connector Linksys WUMC710 pozwala klientom podłączać do sieci WiFi urządzenia takie jak telewizory Smart TV i konsole do gier. Umożliwia bezprzewodową transmisję strumieniową wideo HD lub nawet 3D HD i jest zoptymalizowany do współpracy z ruterem Linksys Smart WiFi EA6500. Złącze działa w paśmie 5 Ghz, które zapewnia mniej zakłóceń i lepszy sygnał. Urządzenie ma cztery porty gigabit. Jest idealnym rozwiązaniem do połączenia z internetem wszystkich urządzeń służących rozrywce.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Cisco Connect Cloud - platforma aplikacji w chmurze

Podobnie jak wszystkie inne rutery Linksys Smart WiFi, model EA650. wyposażony jest w platformę oprogramowania w chmurze Cisco Connect Cloud, która zapewnia wygodny dostęp do sieci domowej w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Wystarczy użyć przeglądarki internetowej lub aplikacji na urządzenia przenośne.

Użytkownicy mogą teraz korzystać z aplikacji Cisco do urządzeń mobilnych z systemem Android lub iOS oraz aplikacji innych firm, które są członkami społeczności programistycznej Linksys Developer Community. Aby ułatwić komunikację, w nowej aplikacji Cisco Connect Cloud zastosowano technologię SimpleTap. Dzięki SimpleTap użytkownicy mogą połączyć urządzenia z ruterem Smart WiFi EA 650. jednym dotknięciem przycisku, a w przyszłości wystarczy przesunięcie smartfonu z funkcją NFC nad specjalnym znacznikiem.

Cisco współpracuje obecnie z producentami elektroniki użytkowej i urządzeń domowych nad zastosowaniem technologii SimpleTap w różnych urządzeniach.

Cisco zaprezentowało też zestaw pierwszych sześciu aplikacji dostępnych na platformie. Przeznaczone są one do obsługi urządzeń firm partnerskich –. sprzętu AGD, konsol, tabletów itp. Aplikacje zapewnią współpracę urządzeń z ruterami Linksys Smart WiFi. Dzięki nim będzie można m.in. wyszukiwać i oglądać wideo online na telewizorze Smart TV, łatwo zainstalować w domu kamery i korzystać z nich w domu i spoza niego. Inna aplikacja umożliwi zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w internecie nawet, gdy rodziców nie ma w domu. Cisco Connect Cloud jest również dostępne w wersji aplikacji na urządzenia mobilne. Można zainstalować ją w smartfonie lub tablecie i korzystać z niej zarówno w domu, jak i poza nim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)