Mundial 2018 w jakości 4K? Takie rzeczy w Orange TV

Mundial 2018 w jakości 4K? Takie rzeczy w Orange TV

Mundial 2018 w jakości 4K? Takie rzeczy w Orange TV
Źródło zdjęć: © WP Tech | Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan
17.05.2018 17:52

Orange mocno inwestuje w telewizję 4K. Telewizja Orange, we współpracy z NC+ oraz TVP, wyemituje wszystkie mecze nadchodzącego Mundialu w Rosji. Co istotne, zaprezentuje zmagania piłkarzy w jakości 4K. Klienci Orange TV będą mogli obejrzeć mecze bez dodatkowych opłat.

Prezes Orange Polska, Jean-François Fallacher, stwierdził, że firma jest znana głównie jako dostawca usług telefonii komórkowej, internetu oraz inwestycji w połączenia światłowodowe. Jednak od pewnego czasu inwestuje również w segment telewizyjny. I Orange Polska zdaje sobie sprawę, że młodsi użytkownicy oglądają treści głównie na smartfonach i tabletach, prezes podkreślił, że blisko 80 proc. Polaków posiada telewizor, z czego 57 proc. spędza wolny czas właśnie na jego oglądaniu.

Klienci Telewizji Orange oczekują natomiast najwyższej jakości, co zresztą potwierdzają badania konsumenckie. Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska, zaprezentował dane, z których wynikało, że 82 proc. klientów chce jakości 4K, 12 proc. posiada telewizor obsługujący tę rozdzielczość, a 29 proc. planuje zakup. Liczba klientów Orange TV wynosi zaś 865 tysięcy.
Firma aktywnie działa na polu telewizji najwyższej jakości, oferując dekodery 4K, oraz zawiązując współpracę z takimi markami jak Netflix, Discovery czy 11Sports. W ofercie można również znaleźć prezentujący możliwości 4K kanał Festival 4K, abonenci z dekoderem mogą również obejrzeć niektóre odcinki serialu "Pakt" w tej jakości.

Skąd zainteresowanie segmentem sportowym? Transmisje rozgrywek cieszą się w naszym kraju wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza piłki nożnej – mecz, w którym reprezentacja Polski wygrała miejsce na Mundialu w Rosji, obejrzało 8,5 mln telewidzów. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na rozpoczęcie rozgrywek. Abonenci Orange TV będą mogli obejrzeć wszystkie 64 mecze Mundialu za darmo. Do tego będzie potrzebny światłowód, dekoder Samsung oraz usługa telewizyjna. Oferta jest dostępna dla każdego, kto znajduje się w zasięgu światłowodu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)