Toshiba UL863 - telewizor rozpozna twoją twarz i dopasuje się do ciebie

Toshiba UL863 - telewizor rozpozna twoją twarz i dopasuje się do ciebie

08.04.2011 10:06, aktual.: 08.04.2011 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toshiba zaprezentowała nową serię inteligentnych telewizorów LED UL863. Telewizory wyposażono w nową funkcję Personal-TV, która analizując rysy twarzy rozpoznaje do 4 użytkowników i automatycznie wybiera ich ulubione ustawienia telewizora.

Personal-TV: jak to działa?
Rozwiązanie Personal-TV korzysta z wbudowanej w obudowę telewizora kamery współpracującej z oprogramowaniem do identyfikacji użytkowników. W ten sposób telewizor jest w stanie rozpoznać do 4 osób i automatycznie wybrać ich ulubione ustawienia odbiornika. Profile użytkowników składają się z ustawień parametrów obrazu, dźwięku i list programów.

Kamera rozpoznaje także, czy widzowie oglądają telewizję. W momencie, gdy system wykryje nieobecność widzów przed telewizorem, odbiornik przechodzi w tryb uśpienia oszczędzając w ten sposób energię elektryczną.

Obraz
© Więcej zdjęć TUTAJ (fot. Toshiba)

Autokalibracja obrazu i jego jakość
Toshiba wyposażyła telewizory serii UL86. w narzędzie do Autokalibracji parametrów obrazu. Po przeprowadzeniu pomiarów specjalnym miernikiem podłączonym do portu USB, narzędzie do Autokalibracji dokonuje zmian w parametrach obrazu tak by jego parametry były optymalne. Urządzenie bierze pod uwagę wiele parametrów, przez co możemy się spodziewać bardzo poprawnego odwzorowania barw na ekranie, czy jego odpowiedniej jasności. Miernik będzie dostępny jako wyposażenie opcjonalne, ale będzie także możliwe wypożyczenie go ze sklepu.

Telewizory serii UL86. pozwalają także na korzystanie z platformy Toshiba Places oferującej możliwość współdzielenia plików multimedialnych i dostęp do innych usług. UL863 posiadają certyfikat Windows 7, obsługują standard HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV), pozwalają na nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB i są wyposażone w wbudowane kontrolery sieci bezprzewodowej. W skład linii telewizorów UL863, która pojawią się w Europie w drugim kwartale 2011 roku, wchodzą modele o przekątnych ekranu 81cm (32”), 94cm (37”), 107cm (42’’) i 117cm (46”).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że być może, wbudowana w telewizor kamerka posłuży także do prowadzenia rozmów Skype. Nie podano cen, jednak (znów nieoficjalnie) usłyszeliśmy, iż model o przekątnej 40” powinien kosztować około 4.000zł. Nie są to jednak informacje potwierdzone, ani oficjalne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także