Pomarańczowy Internet w szpitalach położniczych

Pomarańczowy Internet w szpitalach położniczych

Pomarańczowy Internet w szpitalach położniczych
15.10.2008 09:51, aktualizacja: 15.10.2008 10:13

Od 29. września w 20 szpitalach w Polsce, na oddziałach położniczych i ginekologicznych, Telekomunikacja Polska ustawiła specjalne stanowiska komputerowe z laptopami Dell wyposażonymi w mobilny dostęp do Internetu (po jednym na szpital). Mogą z nich korzystać wszystkie pacjentki przebywające na oddziałach.

Miejsca, w których można korzystać z internetu zostały uzgodnione i wybrane wspólnie z przedstawicielami szpitali tak, żeby zapewnić pacjentkom wygodny dostęp a jednoczenie nie powodować utrudnień w funkcjonowaniu oddziałów. Korzystanie ze sprzętu jest oczywiście darmowe.

Na pierwszy rzut oka możnaby uznać, że oddziały ginekologiczne i położnicze są jednymi z ostatnich miejsc, w których ktoś chciałby korzystać z Internetu. Okazało się, że we wszystkich (odwiedzonych - warszawskich) szpitalach przy komputerach siedziały przyszłe albo "świeżoupieczone" mamy piszące maile do rodziny, przeglądające strony i serwisy dla mam lub poszukujące w sieci najróżniejszych rzeczy, które są potrzebne im i ich maluszkom. W niektórych miejscach przy komputerze można było spotkać nawet kilka mam, które wspólnie korzystały z sieci konsultując wzajemnie znajdowane informacje.

Szpitale zadbały o stanowiska internetowe - pracownicy dodali np. karteczki _ Nie stawiać napojów na standach _, _ Miejsce monitorowane _ itp. Przygotowane zostały też instrukcje obsługi. Również osoby pracujące w szpitalach są bardzo zadowolone z możliwości dostępu do Internetu. Same często korzystają z tych laptopów, kiedy podczas nocnych dyżurów pacjentki śpią, a stanowiska są wolne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)